Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
22/04/2024

Μηχανικός Συντήρησης

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Μεγάλη βιομηχανία πελάτης μας με έδρα στην Ανατολική Αττική, που δραστηριοποιείται στην παραγωγή βιομηχανικών χρωμάτων, επιθυμεί να προσλάβει Μηχανικό Συντήρησης για την συντήρηση του μηχανικού εξοπλισμού της γραμμής Παραγωγής.

Καθήκοντα Θέσης
  • Υποστήριξη της ομαλής λειτουργίας των μηχανών παραγωγής και συσκευασίας
  • Άμεση επέμβαση για την επίλυση καθημερινών δυσλειτουργιών των μηχανών
  • Εκτέλεση του προγράμματος προληπτικών συντηρήσεων του εξοπλισμού βάση των οδηγιών του Προϊσταμένου Συντήρησης
  • Συνεργασία με τους επικεφαλής των τμημάτων Παραγωγής για την εύρυθμη λειτουργία των μηχανών (ρυθμίσεις και αντικαταστάσεις εξαρτημάτων σε γραμμές συσκευασίας και μηχανών παραγωγής σύμφωνα με το αντίστοιχο πρόγραμμα των τμημάτων)
  • Συμμετοχή σε ομάδες εργασίας του τμήματος για το σχεδιασμό νέων εξαρτημάτων με σκοπό την βελτίωση της παραγωγικής διαδικασίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο τεχνικής σχολής ΙΕΚ/ ΕΠΑΛ/ ΤΕΙ, μηχανολογικής κατεύθυνσης
  • Εμπειρία σε βιομηχανικό περιβάλλον, τουλάχιστον 2 έτη
  • Άριστη γνώση λειτουργίας πολύπλοκων μηχανισμών και βοηθητικών εξοπλισμών
  • Γνώση μηχανολογικού σχεδίου
  • Βασική γνώση αγγλικών και χρήσης Η/Y
  • Αντίληψη των κανόνων υγείας και ασφάλειας
  • Σωστή διαχείριση χρόνου και ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
  • Διάθεση συνεργασίας και ομαδικότητα

Παροχές

  • Οργανωμένο περιβάλλον εργασίας και εκπαίδευσης
  • Πλήρης απασχόληση και ασφαλιστική κάλυψη
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.