Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/10/2021

Αυτοματιστής - Ηλεκτρολόγος

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Αυτοματιστής - Ηλεκτρολόγος από εμπορική εταιρεία με έδρα στο Ωραιόκαστρο.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες θέσης:

  • Αξιολόγηση της κατάστασης των νεοαποκτηθέντων μηχανημάτων.
  • Επίβλεψη, συντονισμός και συμμετοχή στην ανακατασκευή των μηχανημάτων.
  • Τεχνική υποστήριξη και εφαρμογή τελικής λειτουργίας των προς πώληση μηχανημάτων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΤΕΙ συναφούς αντικειμένου (ή Πτυχίο Τμήματος Μηχανικών Αυτοματισμού ή Ηλεκτρολογίας ή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών).
  • Καλή γνώση και δυνατότητα εφαρμογής ηλεκτρολογικού σχεδίου.
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας.
  • Καλή γνώση, ανάγνωση και εφαρμογή υδραυλικού σχεδίου θα θεωρηθούν επιπρόσθετα προσόντα.
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχο κλάδο θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.

Προφίλ υποψηφίου:

  • Προσαρμοστικότητα και ευελιξία.
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση χρόνου και αποτελέσματος.
  • Ικανότητα εργασίας ως μέλος ομάδας.
  • Διάθεση για επιμόρφωση και εμπλουτισμό των γνώσεών του.

Παροχές

  • Σύγχρονο και φιλικό περιβάλλον εργασίας.
  • Επαφή με ευρύ, ενδιαφέρον και εξαιρετικά εξειδικευμένο αντικείμενο.
  • Απολαβές με βάση τα προσόντα του υποψήφιου.