Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
17/4/2024

Senior Accountant- Χαλάνδρι

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΧΑΛΑΝΔΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Trenkwalder για λογαριασμό πολυεθνικής εμπορικής εταιρείας αναζητά:

Έμπειρο λογιστή:

Καθήκοντα:

  • Καταχώριση τιμολογίων εξόδων/δαπανών και παραστατικών γενικής λογιστικής
  • Υποβολή ΦΠΑ / VIES/ ΦΜΥ/ΙΝΤΡΑΣΤΑΤ
  • Ενημέρωση και έλεγχος υπολοίπων προμηθευτών
  • Έλεγχος τραπεζών
  • Διαχείριση και συμφωνία myData
  • Κλεισίματα, συμμετοχή στην κατάρτιση οικονομικών καταστάσεων (ισολογισμοί, αποτελέσματα χρήσης) και των ετήσιων φορολογικών εντύπων των επιχειρήσεων
  • Επικοινωνία και συνεργασία με ορκωτούς λογιστές για τη διεκπεραίωση του ετήσιου ελέγχου της Εταιρίας.
  • Κλείσιμο Φακέλων Εισαγωγών - Κοστολόγηση
  • Προετοιμασία και έλεγχος Πληρωμών Δημοσίου - Καταβολών μισθοδοσίας - Αποστολή αρχείων προς πληρωμή στις τράπεζες
  • Μισθοδοσία -Διαδικασία προσλήψεων/αποχωρήσεων ΕΡΓΑΝΗ
  • Βιβλίο Αποθήκης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο AEI/ΤΕΙ σε Accounting/Finance
  • Καλή γνώση στην καταχώριση βιβλίων Γ' κατηγορίας με προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών
  • Καλή γνώση χειρισμού προγράμματος SAP
  • Μεγάλη ευχέρεια στη χρήση προγραμμάτων Ms Office
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άδεια Λογιστή-Α’ Τάξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.