Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/03/2024

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΜΑΡΤΙΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Βοηθός Λογιστή από Λογιστικό - Φοροτεχνικό Γραφείο στην περιοχή της Μαρτίου στην Θεσσαλονίκη.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Τήρηση απλογραφικών και διπλογραφικών βιβλίων.
  • Έλεγχος, καταχώρηση παραστατικών και υποβολή / αντιστοίχιση σε My Data
  • Κλείσιμο μηνός και σύνταξη / υποβολή δηλώσεων Φ.Π.Α., Intrastat, Vies, Παρακρατούμενων κλπ.
  • Τήρηση Μισθοδοσιών διαφόρων κλαδικών συμβάσεων, καθώς και χρήση του Π.Σ. Εργάνη.
  • Υποστήριξη στους πελάτες σε θέματα που άπτονται της καθημερινότητας των επιχειρήσεων και παροχή κατευθύνσεων προς επίλυση των θεμάτων αυτών.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. - Τ.Ε.Ι. Λογιστικής Κατεύθυνσης
  • Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία τουλάχιστον 4 ετών σε αντίστοιχη θέση εργασίας.
  • Αρκετά καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού των προγραμμάτων της Epsilon Net (Extra Λογιστική Διαχείριση, Hyper Axion Μισθοδοσία, Tax System), SoftOne, και των εφαρμογών του MS Office (ιδίως Excel).
  • Η γνώση βασικής παραμετροποίησης ERP θα θεωρηθεί ισχυρό επιπρόσθετο προσόν.
  • Αναπτυγμένες οργανωτικές δεξιότητες και πολύ καλή διαχείριση χρόνου με συνέπεια, υπευθυνότητα και ακεραιότητα σε ανελαστικά deadlines.
  • Ομαδικό πνεύμα και πρόθεση για συνεχή επέκταση γνώσεων και ανάπτυξης δεξιοτήτων.

Παροχές

Το γραφείο παρέχει:

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές, σε άμεση συνάρτηση της παραγωγικότητας και της ποιότητας των υπηρεσιών του υποψηφίου.
  • Σταθερό και υψηλού επιπέδου περιβάλλον εργασίας.
  • Ανάθεση συγκεκριμένων αρμοδιοτήτων με σαφείς οδηγίες και οργάνωση βάσει λογισμικού CRM.
  • Πρόσβαση σε όλες τις βάσεις φορολογικών δεδομένων και πληροφοριών.
  • Πρόσβαση σε πληθώρα επιστημονικών περιοδικών.
  • Πρόσβαση σε εκτεταμένη βιβλιοθήκη επιστημονικών συγγραμμάτων.
  • Συχνή εκπαίδευση με σεμινάρια και με πρακτική εφαρμογή των αποκτηθέντων γνώσεων.

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.