Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/05/2022

Μάγειρας Β

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ | ΜΥΚΟΝΟΣ

Beach bar στον Καλαφάτη, Μυκόνου αναζητά Μάγειρα Β, για τη καλοκαιρινή σεζόν 2022.

Πληροφορίες :

Beach Bar: THALASSA
Περιοχή : Καλαφάτης Μυκόνου
Σύμβαση : Πλήρης Ωράριο / Εποχιακή Απασχόληση

Καθήκοντα:

  • Να γνωρίζει τα είδη του καταλόγου, τη σύνθεσή τους και τις ιδιαιτερότητες του σερβιρίσματός τους
  • Φροντίδα για τις πρώτες ύλες
  • Έλεγχος προϊόντων για την ποιότητά τους
  • Ενημέρωση του Head Chef για ελλείψεις σε πρώτες ύλες
  • Υλοποίηση παρασκευών κρύας και ζεστής κουζίνας σύμφωνα με τις υποδείξεις του Μάγειρα Α και του Head Chef
  • Να λειτουργεί με επαγγελματισμό και συνέπεια, διατηρώντας πάντα την ομαλή λειτουργία του πόστου του
  • Συνεργασία με όλα τα μέλη της κουζίνας
  • Τήρηση όλων των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας στους χώρους της κουζίνας
  • Διασφάλιση καθαριότητας του πόστου
  • Διατήρηση καθαρής στολής
  • Προσεγμένη εμφάνιση
  • Προσωπική υγιεινή
  • Πιστοποιητικό υγείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος σχολής μαγειρικής τέχνης
  • Προϋπηρεσία σε οργανωμένη κουζίνα
  • Γνώση βασικών τεχνικών μαγειρικής και κοπής
Ικανότητες – Δεξιότητες :
  • Ευστροφία και ανεπτυγμένη αντίληψη
  • Άριστο πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές συνθήκες
  • Δημιουργική σκέψη
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Τήρηση κανόνων υγιεινής
  • Ενθουσιώδης και φιλική προσωπικότητα
  • Ταχύτητα στην εκπόνηση των εργασιών
  • Εμπειρία στη παραγωγή καφέ και κοκτέιλ

Παροχές

Τι να περιμένεις από εμάς :
  • Ότι θα γίνεις μέλος μιας επιχείρησης που νοιάζεται για τους ανθρώπους της
  • Δυνατότητα ανάπτυξης και εξέλιξης
  • Εργασιακή ασφάλεια σε μια συνεχώς αναπτυσσόμενη και δυναμική επιχείρηση
  • Ανταγωνιστικό μισθό, ασφάλιση και εργασιακές παροχές
  • Διαμονή και ημιδιατροφή
Στείλε το βιογραφικό σου για να γίνεις μέλος της ομάδας μας!

Όλες οι αιτήσεις θα εξεταστούν υπό συνθήκες απόλυτης εχεμύθειας.