Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
19/4/2024

Υπάλληλοι Παραγωγής – Χειριστές μηχανών συσκευασίας

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΣΙΝΔΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΖΑΧΑΡΟΠΟΙΙΑ, ηγετική εταιρεία στο εμπόριο τροφίμων, επιθυμεί να προσλάβει υπαλλήλους αποθήκης στη γραμμή παραγωγής ως χειριστές συσκευαστικών μηχανών, για υποστήριξη των λειτουργιών της παραγωγικής διαδικασίας, στη Σίνδο.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Εκτέλεση του προγράμματος παραγωγής και συσκευασίας των προϊόντων τροφίμων
  • Χειρισμός των μηχανών παραγωγής και συσκευασίας με πλήρη κατανόηση των λειτουργιών τους
  • Τήρηση κανόνων διασφάλισης ποιότητας και διαδικασιών υγιεινής και ασφάλειας βάσει των προτύπων και κανονισμών που ισχύουν στις βιομηχανίες συσκευασίας τροφίμων
  • Σωστή εφαρμογή των οδηγιών παραγωγής και σωστή συμπλήρωση των ημερήσιων εγγράφων σχετικά με την παραγωγή και την λειτουργία των μηχανών.
  • Διατήρηση της καθαριότητας τόσο στις μηχανές όσο και στο χώρο γύρο από αυτές.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση (κατά προτίμηση σε βιομηχανία τροφίμων)
  • Ικανότητα αποτελεσματικής ομαδικής εργασίας και συνεργασίας
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια και ικανότητα τήρησης διαδικασιών
  • Συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες
  • Κάτοχος διπλώματος αυτοκινήτου και εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες)
  • Απόφοιτοι Λυκείου / Τεχνικού Λυκείου/ ΙΕΚ

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Πλήρης απασχόληση & ασφάλιση.
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
Αν πιστεύεις ότι η παραπάνω θέση σου ταιριάζει, κάνε αίτηση τώρα!

Όλα τα βιογραφικά αντιμετωπίζονται με αυστηρή εμπιστευτικότητα. Η εταιρεία θα επικοινωνήσει μόνο με υποψήφιους με βιογραφικά που πληρούν τα απαιτούμενα προσόντα και κριτήρια.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.