Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/06/2017

Υπάλληλος Λογιστηρίου (Ανατολική Θεσσαλονίκη)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Όμιλος Εταιρειών, στα πλαίσια της διαρκούς της ανάπτυξης, με έδρα την ανατολική Θεσσαλονίκη επιθυμεί να προσλάβει: Υπάλληλο Λογιστηρίου.

Ο οποίος και θα αναφέρεται στη Δ/νση Λογιστηρίου και τη Διοίκηση.

Ο ιδανικός υποψήφιος θα πρέπει να είναι υπεύθυνος, με όρεξη για δουλειά και να διαθέτει καλή γνώση της αγοράς retail/μικρής λιανικής.

Ενδεικτικές Αρμοδιότητες
• Εμπορική διαχείριση
• Καταχώρηση παραστατικών σε ERP
• Διαχείριση τιμοκαταλόγων
• Κοστολόγηση
• Λογιστική παρακολούθηση
• Τήρηση μητρώου παγίων

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικών ή Λογιστικής
• Μεταπτυχιακό σε Πληροφοριακά Συστήματα / Εφαρμοσμένη Πληροφορική θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
• Εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση και σε οργανωμένο λογιστήριο, κατά προτίμηση σε εταιρεία δραστηριοποιούμενη στον κλάδο των FMCGs
• Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ (MS Office, MS/Excel, MS/Word), επιθυμητά γνώση της SQL.
• Ευχέρεια στην χρήση ERP/Εμπορικών Εφαρμογών (Back Office και Λοιπών Λογιστικών/Εμπορικών Προγραμμάτων) της Entersoft
• Πελατοκεντρική αντίληψη και εμπορική σκέψη
• Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας (προφορικά και γραπτά)
• Κάτοχος μεταφορικού μέσου (για την μετακίνησή του από και προς την εργασία του)

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Πλήρης ασφάλιση
• Άριστο περιβάλλον εργασίας
• Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε έναν δυναμικά αναπτυσσόμενο Όμιλο