Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
9/4/2024

Sales Advisor Αυτοκινήτων BYD

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ο Όμιλος Σφακιανάκη, επίσημος διανομέας της BYD στην Ελλάδα, κορυφαίου κατασκευαστή ηλεκτρικών αυτοκινήτων (NEV) στον κόσμο, αναζητά μέλη για την ομάδα πωλήσεων στην Αθήνα:

Sales Advisor (Σύμβουλος Πωλήσεων) BYD

Βασικές αρμοδιότητες:
  • Αναλυτική ενημέρωση του πελάτη για τα χαρακτηριστικά των αυτοκινήτων
  • Συνοδεία του πελάτη στο test drive, αναλύοντας και επιδεικνύοντας τα τεχνικά χαρακτηριστικά και εξοπλισμό των αυτοκινήτων
  • Ενημέρωση πελατών κατά την παραλαβή των αυτοκινήτων για τα τεχνικά χαρακτηριστικά/ αξεσουάρ και επίλυση αποριών
  • Συμμετοχή σε εκδηλώσεις του brand, αναλαμβάνοντας την προϊοντική ενημέρωση και εξυπηρέτηση των πελατών
Απαιτούμενα προσόντα:
  • Απόφοιτος τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, Ανωτέρας ή Ανώτατης Σχολής
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Καλή χρήση Η/Υ (MS Office)
  • Δίπλωμα οδήγησης (απαραίτητο)
  • Ενδιαφέρον για το χώρο των πωλήσεων
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και ομαδικό πνεύμα
  • Ευχάριστη και θετική προσωπικότητα
Παροχές Εταιρίας:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & παροχών
  • Δυναμικό & σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και ανάπτυξη
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.