Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

01/06/2020

Στέλεχος Υποστήριξης

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Περιγραφή εταιρείας
Η iQom εξειδικεύεται στην ανάπτυξη εφαρμογών λογισμικού λιανικού εμπορίου (retail software) και συγκαταλέγεται μεταξύ των μεγαλύτερων ελληνικών εταιρειών πληροφορικής, ενώ είναι η ταχύτερα αναπτυσσόμενη στον τομέα της.

Ακόμη, διαθέτει παρουσία με γραφεία στη Θεσσαλονίκη και την Αθήνα και παράλληλα έχει περισσότερους από 400 συνεργάτες πανελλαδικά που δραστηριοποιούνται στην προώθηση και υποστήριξη των προϊόντων λογισμικού της εταιρείας.

Περιγραφή θέσης
• Τηλεφωνική εξυπηρέτηση πελατών με στόχο την ενημέρωση & επίλυση θεμάτων που προκύπτουν, και άπτονται των εγκατεστημένων εφαρμογών και τρόπου λειτουργίας.
• Παραμετροποίηση και εγκατάσταση των εφαρμογών της εταιρείας, καθώς και λογισμικό τρίτων, με σκοπό την δημιουργία λειτουργικού και εύχρηστου περιβάλλοντος στους τελικούς χρήστες.
• Διαχείριση ερωτημάτων πελατών σχετικά με τη χρήση των εφαρμογών
• Καθοδήγηση πελατών και συνεργατών προς τις βέλτιστες πρακτικές
• Ενεργή συμμετοχή στον κύκλο παραγωγής εφαρμογής και εξέλιξης εφαρμογών
• Συμμετοχή σε ομαδικά project με τελικό στόχο την ακριβή και έγκαιρη παράδοση έργου
• Διατήρηση σχέσεων με πελάτες και συνεργάτες, αναπτύσσοντας ευχάριστο και δημιουργικό κλίμα

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ πληροφορικής
• Καλή γνώση χειρισμού υπολογιστών, περιφερειακών συσκευών και βασική γνώση δικτυακών υποδομών
• Συνέπεια, συνεργατικότητα, άριστες ικανότητες επικοινωνίας
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
• Προϋπηρεσία στο πεδίο της λιανικής πώλησης θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
• Ευχέρεια στην τηλεφωνική επικοινωνία, και πελατοκεντρική αντίληψη
• Προϋπηρεσία σε θέσεις υποστήριξης πελατών θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
• Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγράμματος, παρέχοντας λύσεις οριζόμενες από τεχνικές προδιαγραφές

Παροχές

• Διαρκή εξέλιξη και εκπαίδευση
• Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών