Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
15/04/2024

Πωλητής Αυτοκινήτων

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΠΥΛΑΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εταιρεία πώλησης αυτοκινήτων με έδρα τη Θεσσαλονίκη αναζητά Πωλητή Μεταχειρισμένων Αυτοκινήτων για τις εγκαταστάσεις της στην περιοχή της Πυλαίας.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Περιγραφή θέσης:

  • Βασικές γνώσεις  κατανόησης των αυτοκινήτων προς διάθεση
  • Διερεύνηση των αναγκών των πελατών και υποστήριξή τους στην επιλογή του κατάλληλου οχήματος
  • Αναλυτική παρουσίαση στους πελάτες, στο χώρο της έκθεσης, των χαρακτηριστικών των οχημάτων
  • Διασφάλιση ότι οι πελάτες έχουν κατανοήσει τις διαδικασίες απόκτησης των μεταχειρισμένων αυτοκινήτων καθώς και τα απαιτούμενα έγγραφα και εγγυήσεις
  • Ολοκλήρωση της διαδικασίας της πώλησης
  • Ανάπτυξη και διαχείριση πελατολογίου
  • Διαχείριση στόλου οχημάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη προηγούμενη εργασιακή εμπειρία στις πωλήσεις ή την εξυπηρέτηση πελατών
  • Γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Καλή χρήση Η/Υ
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές ικανότητες
  • Εξαιρετική ικανότητα εξυπηρέτησης πελατών
  • Ευελιξία, προσαρμοστικότητα, ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Μεθοδικότητα

Παροχές

  • Ικανοποιητική αμοιβή και bonus
  • Ασφάλιση
  • Δυναμικό και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.