Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/5/2021

Credit Control Supervisor

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίου ομίλου παροχής ιατρικών υπηρεσιών αναζητά Credit Control Supervisor.

Αρμοδιότητες:
  • Παρακολουθεί την εφαρμογή της πιστωτικής πολιτικής του Ομίλου
  • Ελέγχει και διαχειρίζεται μεγάλους ανοιχτούς λογαριασμούς πελατών
  • Διενεργεί πιστωτικούς ελέγχους και έλεγχο φερεγγυότητας των πελατών
  • Παρακολουθεί υπόλοιπα και καθυστερήσεις
  • Συνεργάζεται με το Νομικό Τμήμα της εταιρείας
  • Ετοιμάζει στατιστικές και λογιστικές εκθέσεις που αφορούν θέματα εισπράξεων
  • Επιβλέπει και καθοδηγεί την ομάδα του πιστωτικού ελέγχου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής /Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Τουλάχιστον 5 χρόνια εμπειρίας σε τμήμα πιστωτικού ελέγχου ή εισπρακτικό τμήμα
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Υψηλή ικανότητα προγραμματισμού κι οργάνωσης
  • Ικανότητα αποτελεσματικής εργασίας σε καταστάσεις πίεσης
  • Ικανότητα διαχείρισης παραπόνων πελατών
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και διαπροσωπικές ικανότητες
  • Πολύ καλές αναλυτικές ικανότητες
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, ανάληψη πρωτοβουλίας

Παροχές

Προσφέρονται:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εκπαίδευση και δυνατότητες ένταξης και εξέλιξης σε ένα σταθερό εργασιακό περιβάλλον