Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/6/2020

Λογιστής /στρια Απλογραφικών Βιβλίων

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H Link Συμβουλευτική ΑΕ, με έδρα τη Θεσσαλονίκη και με 30 χρόνια τεχνογνωσίας σε παροχή λογιστικών, φοροτεχνικών και συμβουλευτικών υπηρεσιών για την ανάπτυξη των επιχειρήσεων, ζητά να εντάξει στο δυναμικό της, Λογιστή/ια Απλογραφικών Βιβλίων.

Αναφερόμενος/η στην Διοίκηση, θα αναλάβει ενεργά καθήκοντα για:
  • Τήρηση Απλογραφικών βιβλίων
  • Ίδρυση- Λύση – Μεταβολή εταιριών
  • Σύνταξη καταστατικών Ο.Ε., Ε.Ε., Ι.Κ.Ε.
  • Σύνταξη δηλώσεων φόρου εισοδήματος φυσικών και νομικών προσώπων
  • Διεκπεραίωση φοροτεχνικών υποθέσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 10 ετών σε ομοειδείς αρμοδιότητες σε λογιστικό γραφείο
  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ (ή αντίστοιχου ιδρύματος εξωτερικού) με κατεύθυνση Οικονομική ή Διοίκηση Επιχειρήσεων
  • Άριστη γνώση Η/Υ και προγραμμάτων λογιστικής διαχείρισης
  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής φορολογικής νομοθεσίας
  • Απαραίτητα καλή γνώση Αγγλικών
  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
  • Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

  • Συνεχής εκπαίδευση μέσω σεμιναρίων
  • Μισθός ανταγωνιστικός
  • Ασφάλιση ΙΚΑ
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας