Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/03/2024

IT Support

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΔΥΤΙΚΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η συγκεκριμένη θέση σε συνεργασία με τον IT-Manager της εταιρείας, είναι υπεύθυνη για το συντονισμό και την υποστήριξη των υφιστάμενων υποδομών (δικτύων, τηλεφωνίας, VPN και συστημάτων πληροφορικής) της επιχείρησης και των πελατών της. Παρέχει εσωτερική υποστήριξη στα στελέχη της επιχείρησης, σε σχέση με τα προβλήματα και τα τεχνικά ζητήματα, συντονισμό των έργων πληροφορικής, διαχείριση της ασφάλειας των δικτύων και της πληροφορικής, την εφαρμογή των νέων τεχνολογιών και του λογισμικού.

Αρμοδιότητες:
  • Υποστήριξη και αντιμετώπιση αναγκών της εταιρίας και των πελατών της σε θέματα Software και Hardware
  • Παρακολούθηση και διαχείριση των servers και των υπόλοιπων συστημάτων της εταιρείας για τη διασφάλιση της απρόσκοπτης συνεχούς λειτουργίας
  • Υποστήριξη τοπικά και απομακρυσμένα των συναδέλφων της εταιρείας
  • Υποστήριξη όλων των δραστηριοτήτων λειτουργίας της επιχείρησης αναφορικά με όλα τα ειδικά λογισμικά
  • Συμμετοχή στη διαχείριση του δικτύου και των βάσεων δεδομένων της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο επιστήμης Υπολογιστών και Δικτύων
  • Γνώσεις Port Forwarding, VLan, VPN, Firewall
  • Ευχέρεια επίλυσης βλαβών Η/Υ (Software, Hardware)
  • Καλή γνώση διαχείρισης Windows Server
  • Βασικές γνώσεις VoIP τηλεφωνικών κέντρων
  • Ευχέρεια στην εκμάθηση προγραμμάτων συστημάτων ασφαλείας
  • 2 χρόνια προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση
  • Γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Αναλυτική Σκέψη
  • Ομαδικό Πνεύμα

Παροχές

  • Υψηλός μισθός
  • Εταιρικό αυτοκίνητο & κινητό τηλέφωνο
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης