Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/10/2022

Διοικητικό Στέλεχος / Πωλήσεις

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Από το γραφείο ευρέσεως εργασίας HRS (Human Resources Solutions) ζητείται υποψήφιος για θέση Διοικητικού Στελέχους με αρμοδιότητες Πωλήσεων Σεμιναρίων Λογιστικής για λογαριασμό πελάτη μας Κέντρο Δια Βίου Μάθησης με έδρα την Θεσσαλονίκη.

Η συγκεκριμένη θέση παίζει καθοριστικό ρόλο στην επίτευξη των στόχων της εταιρείας τόσο όσον αφορά τις διοικητικές αρμοδιότητες της θέσης καθώς επίσης και τη διοργάνωσης - προώθησης των σεμιναρίων σε δυνητικό πελατολόγιο της εταιρείας.

Αρμοδιότητες
  • Τηλεφωνικές και δια ζώσης πωλήσεις ταχύρυθμων πρακτικών σεμιναρίων στον Τομέα Λογιστικής. Επίτευξη μηνιαίων στόχων για πληρότητα τμημάτων
  • Μηνιαία οργάνωση τμημάτων ανάλογα με τις εγγραφές των υποψηφίων σε συνεργασία με τη γραμματεία ( ωράρια σεμιναρίων, συνομιλία με εισηγητές για καθορισμό προγράμματος , παρακολούθηση πληρωμών κτλ)
  • Τη διαμόρφωση των εκπαιδευτικών προγραμμάτων καθώς επίσης έρευνα ανταγωνισμού και ανάπτυξη νέων ιδεών και σεμιναρίων.
  • Συνεργασία με εισηγητές για καθορισμό ύλης με στόχο τη βελτίωση των σεμιναρίων λογιστικής ανάλογα με τις απαιτήσεις της αγοράς.
  • Εύρεση νέων εισηγητών ανάλογα με τις ανάγκες των σεμιναρίων και διενέργεια συνεντεύξεων
  • Έλεγχος μηνιαίων στατιστικών των εγγραφών σε όλους τους κλάδους καθώς επίσης και την αξιολόγηση των υπευθύνων των σεμιναρίων σχετικά με τις μηνιαίες πωλήσεις.
  • Τη οργάνωση και υποστήριξη της ομάδας ανθρώπινου δυναμικού του ΚΔΒΜ καθώς επίσης και την επίλυση τυχόν ζητημάτων που προκύπτουν στην καθημερινή λειτουργία.
  • Εβδομαδιαίες ενημερώσεις/meetings σχετικά την εξέλιξη των εγγραφών με στόχο τη μέγιστη απόδοση των διαφημίσεων σε κανάλια fb , insta, google κτλ

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΑΤΕΙ με κατεύθυνση Διοίκηση επιχειρήσεων/Οικονομικών-Λογιστικών επιστημών ή άλλο συναφή κλάδο.
  • Επαγγελματική εμπειρία 2-3 έτη σε πωλήσεις επιθυμητή.
  • Επαρκής κατανόηση λογιστικών/φοροτεχνικών θεμάτων και ERP προγραμμάτων .
  • Εμπειρία σε πόστο διοίκησης 5 έτη τουλάχιστον
  • Πολύ καλές οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες με έμφαση στην αποτελεσματικότητα.
  • Μισθός με δυνατότητα εξέλιξης
  • Πενθήμερη εργασία πλήρους απασχόλησης / κάποιες μέρες σπαστό πρόγραμμα
  • Δυνατότητα εργασίας και από το σπίτι
  • Παροχή προσωπικού γραφείου, προσωπικού pc , κινητό τηλέφωνο

Παροχές

Από την επιχείρηση παρέχεται καθοδήγηση στα πρότυπα λειτουργίας της εταιρείας σε ένα σταθερό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας με στόχο την μακροχρόνια συνεργασία.