Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/03/2024

Digital Transformation Manager

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Εάν σας ενδιαφέρει να κάνετε το επόμενο βήμα στην καριέρα σας ως Digital Transformation Manager, να αναπτυχθείτε, να ηγείστε ομάδων και επιχειρηματικών λειτουργιών, να επικοινωνείτε με πάθος αυτό που κάνετε και το πώς σκέφτεστε, τότε συνεχίστε να διαβάζετε για αυτή τη θέση εργασίας! Θα έχετε την ευθύνη της υποστήριξης της τρέχουσας τεχνολογικής υποδομής της εταιρείας και επιπλέον, θα προωθήσετε τον τεχνολογικό και ψηφιακό μετασχηματισμό της, σχεδιάζοντας, επιλέγοντας και ενσωματώνοντας συστήματα και διαδικασίες, καθώς και επικοινωνώντας, εκπαιδεύοντας και αναπτύσσοντας τους ανθρώπους ώστε να προσαρμόζονται στις νέες διαδικασίες και να χρησιμοποιούν κατάλληλα και αποτελεσματικά τα νέα συστήματα και τεχνολογίες.
Αν σας ενδιαφέρουν τα παραπάνω, τότε περιμένουμε την αίτησή σας για αυτόν τον ρόλο Digital Transformation Manager!

Αρμοδιότητες:

  • Προωθεί την ανάπτυξη της εταιρείας μέσω νέων τεχνολογικών υποδομών:
    • Αποφασίζει και εισάγει νέες τεχνολογίες στην επιχείρηση για την υποστήριξη των τρεχουσών διαδικασιών και την προώθηση της μελλοντικής επιτυχίας
    • Υποστηρίζει το μετασχηματισμό της ψηφιοποίησης της εταιρείας
    • Επιφέρει ανταγωνιστικό πλεονέκτημα μέσω της απόκτησης νέων τεχνολογιών
    • Γνωστοποιεί τις νέες τεχνολογικές λύσεις σε όλους τους εμπλεκόμενους
  • Διασφαλίζει την αποτελεσματική και κερδοφόρα χρήση των υφιστάμενων τεχνολογικών πόρων της εταιρείας:
    • Παρακολουθεί τα KPIs και τους προϋπολογισμούς του ΙΤ
    • Εποπτεύει όλα τα συστήματα και τη σχετική υποδομή
    • Εξασφαλίζει την αποδοτικότητα του δικτύου
    • Εκπαιδεύει τους χρήστες και υποστηρίζει τα τμήματα για την αποτελεσματική χρήση της τεχνολογίας
    • Διασφαλίζει την ποιότητα και την προστασία των δεδομένων
    • Λαμβάνει feedback με σκοπό τη βελτίωση των υφιστάμενων συστημάτων
  • Αναπτύσσει νέα έργα ΙΤ για την υποστήριξη της θετικής εμπειρίας πελάτη (customer experience)
  • Αναπτύσσει την εταιρική στρατηγική σε υποδομές ΙΤ για την υποστήριξη της Διοίκησης

Εμπειρία & Γνώσεις:

  • BSc/MSc Πληροφορικής, Προγραμματισμού, Ανάλυσης Δεδομένων ή παρεμφερές
  • MBA θα θεωρηθεί πλεονέκτημα
  • Εμπειρία ως CIO, IT Manager, Senior Technology Officer, Digital Transformation Manager, Σύμβουλος Συστημάτων Πληροφορικής, ή παρόμοια, σε κλάδο βιομηχανίας, κατασκευών, πληροφορικής, νέων τεχνολογιών ή παρόμοιο
  • Γνώση του τρόπου χάραξης διαδικασιών σε έργα πληροφορικής
  • Γνώση project management, προϋπολογισμού και επιχειρηματικού σχεδιασμού
  • Ικανότητα διεξαγωγής τεχνολογικών αναλύσεων και ερευνών

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Άριστες ηγετικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα πειθούς και μεταλαμπάδευσης εταιρικής κουλτούρας
  • Ικανότητα στρατηγικής σκέψης
  • Δεξιότητες στη λήψη αποφάσεων και ισχυρή κριτική σκέψη
  • Ικανότητα αντιμετώπισης σύνθετων προβλημάτων
  • Προσανατολισμός στα αποτελέσματα
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

  • Υψηλό σταθερό πακέτο αποδοχών
  • Bonus
  • Κάλυψη εξόδων μετεγκατάστασης, εφ’ όσον απαιτηθούν
  • Extra παροχές σύμφωνα με το πρόγραμμα αμοιβών & παροχών της εταιρίας
  • Δυνατότητες επαγγελματικής ανάπτυξης εντός του Οργανισμού
  • Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας