Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
04/05/2024

Υπάλληλος υποδοχής Front Desk

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΑ | ΧΑΛΚΙΔΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το ξενοδοχείο John’s αποτελεί μια διαχρονική αξία στον τομέα της φιλοξενίας της Χαλκίδας.

Είναι ένα οικογενειακό ξενοδοχείο που εδώ και 50 χρόνια έχει καταφέρει να κερδίσει ένα μεγάλο αριθμό επισκεπτών από την Ελλάδα και από το εξωτερικό οι οποίοι το προτιμούν τακτικά. Βρίσκεται στο πιο κεντρικό σημείο, ακριβώς από την πάνω πλευρά της παραλίας.Με τα πρόσφατα ανακαινισμένα δωμάτια, τον εντυπωσιακό μυστικό κήπο όπου βρίσκεται το bar/restaurant Mystic αλλά και το φιλόξενο και φιλικό προσωπικό του, έχει καταφέρει να είναι η νούμερο ένα επιλογή των επισκεπτών της πόλης.

Η διοίκηση του ξενοδοχείου δεν επαναπαύεται ποτέ προσπαθώντας να προσφέρει στους επισκέπτες όσο το δυνατόν καλύτερη ποιότητα υπηρεσιών.

Αναζητούμε έναν σταθερό, μόνιμο και υπεύθυνο συνεργάτη για την στελέχωση της ομάδας υποδοχής.

Αρμοδιότητες:
  • Διαχειρίζεται τις αφίξεις και αναχωρήσεις των φιλοξενούμενων
  • Εξυπηρετεί τους φιλοξενούμενους και διαχειρίζεται τα όποια προβλήματα ή επιθυμίες.
  • Διαχειρίζεται το τηλεφωνικό κέντρο
  • Διαχειρίζεται την ηλεκτρονική αλληλογραφία
  • Διαχειρίζεται το ταμείο της υποδοχής
  • Ενημερώνει και ενημερώνεται μέσω της Προϊσταμένης Ορόφων και του Προϊσταμένου Υποδοχής για τα όποια προβλήματα στα δωμάτια φιλοξενουμένων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουριστική εκπαίδευση/δίπλωμα/ Πτυχίο/ Σπουδές θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Εμπειρία σε αντίστοιχο πόστο θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας τόσο σε προφορικό όσο και σε γραπτό λόγο
  • Γνώση δεύτερης γλώσσας θεωρούνται επιπλέον προσόν
  • Άριστη γνώση Η/Υ (Word, Excel)
  • Γνώση Microsoft Outlook και ικανότητα διαχείρισης/απάντησης εισερχομένων/εξερχομένων e-mail
  • Μόνιμος κάτοικος Χαλκίδας ή γύρω περιοχών

Δεξιότητες

  • Επαγγελματισμός, Αξιοπιστία & Υπευθυνότητα
  • Φιλικό προφίλ εξυπηρέτησης
  • Προσαρμοστικότητα
  • Συνεργασία & Ομαδικότητα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εργασία σε μια οικογενειακή επιχείρηση με ανθρωποκεντρική και φιλική προσέγγιση
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης σε ένα συνεχώς αναπτυσσόμενο ξενοδοχείο
  • Πενθήμερη, μόνιμη εργασία (όχι σεζόν)

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.