Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
26/4/2024

Έμπειρος Λογιστής | Χαϊδάρι

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΧΑΪΔΑΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Trenkwalder για λογαριασμό εταιρείας πελάτη της, λογιστική Φοροτεχνική εταιρεία με έδρα το Χαϊδάρι, μέλος πολυεθνικού δικτύου λογιστικών και ελεγκτικών εταιρειών ζητά έμπειρο λογιστή ως βασικό μέλος της ομάδας για την διαχείριση, παρακολούθηση και εποπτεία μέρους του πελατολογίου της εταιρείας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου ανωτέρας ή ανωτάτης σχολής σε σχετικό γνωστικό αντικείμενο
  • Προϋπηρεσία και εμπειρία σε αντίστοιχο γνωστικό αντικείμενο τουλάχιστο 8 ετών
  • Κάτοχος αδείας λογιστή - φοροτέχνη Α’ ή Β’ τάξης του ΟΕΕ
  • Γνώσεις γενικής λογιστικής, Φορολογίας Εισοδήματος, ΦΠΑ, ελέγχου έμπορο λογιστικών κυκλωμάτων
  • Γνώση, χρήση και εξοικείωση διαφόρων έμπορο λογιστικών προγραμμάτων της αγοράς και Η/Υ. Απαραίτητη προϋπόθεση η γνώση χρήσης ΜS Office (Excel – Word - Outlook)
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος) και επιθυμητή δεύτερη ξένη γλώσσα
  • Ικανότητα να εκτιμά την κατάσταση και να ολοκληρώνει έργα υπό επίβλεψη υπεύθυνου ομάδας αναλαμβάνοντας πρωτοβουλίες στα πλαίσια των εταιρικών κανόνων
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης χρόνου
  • Διάθεση για συνεχή μάθηση και άριστες ικανότητες επικοινωνίας και συνεργασίας
  • Μεταφορικό μέσον

Βασικά καθήκοντα:

  • Υπεύθυνος λογιστής μέρους του πελατολογίου της εταιρείας όπου η τήρηση και ενημέρωση γίνεται είτε εντός είτε εκτός της έδρας της εταιρείας
  • Επικεφαλής ομάδας βοηθών λογιστών για την διεκπεραίωση της φόρο λογιστικής παρακολούθησης του πελατολογίου
  • Καθοδήγηση ομάδας και έγκαιρη ενημέρωση πελατών στα τακτικά και έκτακτα θέματα που αφορούν
  • Συνεργασία με Director υπεύθυνο για την επίλυση σύνθετων θεμάτων που τυχόν ανακύπτουν. Τακτική ενημέρωση αυτού για σφαιρική γνώση των εταιρικών υποθέσεων
  • Ευθύνη για την τακτοποίηση και συνεχή συντήρηση της καλής ποιότητας των παρεχόμενων υπηρεσιών στους πελάτες της εταιρείας
  • Άμεση εμπεριστατωμένη ανταπόκριση με επικοινωνία σε ερωτήσεις/ζητήματα που τίθενται από τους πελάτες
  • Απόλυτος σεβασμός στις χρονικές και ημερολογιακές προθεσμίες που ορίζονται από την εκάστοτε νομοθεσία

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αποδοχές αναλόγως των προσόντων και προϋπηρεσίας
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας και προοπτικές εξέλιξης σε αναπτυσσόμενο επαγγελματικό χώρο
  • Δυνατότητα συνεχούς εκπαίδευσης (έσω ή έξω εταιρικά)

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.