Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/12/2022

Bar Manager

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το Blue Carpet Luxury Suites βρίσκεται στο Πευκοχώρι Χαλκιδικής και αποτελείται απο 38 δωμάτια.είναι μπροστά στη θάλασσα και διαθέτει a la carte εστιατόριο,beach bar και pool bar.Το ξενοδοχείο εν όψει της καλοκαιρινής σεζόν 2024 αναζητά να προσλάβει άτομο για τη θέση του Bar Manager.

Αρμοδιότητες:

  • Εκπαίδευση προσωπικού για τη κατανόηση, γνώση, γευσιγνωσία και κατάλληλες τεχνικές σέρβις και παρασκευής ποτών
  • Υπεύθυνος για παραγγελία, παραλαβή, απογραφή, οργάνωση και πώληση ποτών.
  • Ομαδικότητα στην εργασία και ευχέρεια στην επικοινωνία
  • Υπεύθυνος για την ορθή και ομαλή λειτουργία των bars
  • Διατήρηση καλών σχέσεων επικοινωνίας και εργασίας με όλους τους συναδέλφους.
  • Διατήρηση όλων των περιοχών καθαρά και τακτοποιημένα ανά πάσα στιγμή.
  • Σύνθεση και συνεχής ενημέρωση του menu.
  • Προσαρμοστικότητα, αποδοτικότητα υπό συνθήκες πίεσης
  • Καλή διαχείριση των αποθεμάτων.
  • Εφαρμογή όλων των κανόνων ασφάλειας.
  • Επικοινωνία με τους πελάτες / κάλυψη εξατομικευμένων αναγκών.
  • Διαχείριση πιθανών παραπόνων και άμεση εξάλειψή τους.

Απαραίτητα Προσόντα

Προσόντα:

  • Επαγγελματική εμπειρία σε αντίστοιχη θέση θα ληφθεί υπόψιν.
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος),συμπληρωματικές γλωσσικές δεξιότητες θα θεωρηθούν επιπλέον προσόν
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές καταστάσεις
  • Επιμελημένη παρουσία, προσοχή στην λεπτομέρεια και συνέπεια
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Ηγετικές ικανότητες
  • Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και οργάνωσης
  • Γευσιγνωστική προσέγγιση / μέθοδοι και τεχνικές ανάμιξης
  • Εμπειρία στην παρασκευή Cocktails
  • Δημιουργικότητα και φαντασία
  • Το πτυχίο / δίπλωμα μιξολογίας / οινοποιίας θα εκτιμηθεί επίσης
  • Επιδίωξη προσωπικής ανάπτυξης και επαγγελματικής εξέλιξης.

Παροχές

Προσφέρουμε:

  • Ανταγωνιστικό μισθό.
  • Διαμονή και μεσημεριανό γεύμα.
  • Δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης.
Εάν θέλετε να ενταχθείτε στην ομάδα μας παρακαλούμε στείλτε μας ένα βιογραφικό με πρόσφατη φωτογραφία σας.