Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

6/11/2019

Sales Analyst

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ο πελάτης μας, εμπορική εταιρία με έδρα στην Δυτική Αθήνα ζητά να προσλάβει Sales Analyst με ειδίκευση στον τομέα των παροχών προς Super Market.

Ο/Η κάτοχος της θέσης θα αναλάβει τα πιο κάτω καθήκοντα:
  • Σχεδιασμός των οικονομικών παροχών προς τους πελάτες λιανικής της εταιρίας.
  • Παρακολούθηση των συμβάσεων με τους πελάτες προκειμένου να υλοποιούνται οι συμφωνηθείσες παροχές.
  • Εκτίμηση των αναγκών για νέες παροχές με βάση το σχεδιασμό της Εμπορικής Διεύθυνσης της εταιρίας.
  • Συνεργασία με τους Account Managers προκειμένου να εξυπηρετείται το έργο της υλοποίησης των εμπορικών παροχών.
  • Μελέτη οικονομικών μεγεθών πωλήσεων της εταιρίας.
  • Συνεργασία με το λογιστήριο της εταιρίας προκειμένου να τιμολογούνται κατάλληλα οι προσφερθείσες παροχές και εκπτώσεις προς τους πελάτες.
  • Παρακολούθηση των προϋπολογισμών πωλήσεων της εταιρίας σε συνάρτηση με τις παροχές προς τους πελάτες.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Οικονομικής Σχολής ή Πληροφορικής.
  • Άριστη γνώση Αγγλικών.
  • Εμπειρία σε χρήση SAP.
  • Εμπειρία στην οικονομική ανάλυση πωλήσεων.
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση οργανωμένης και μεγάλου μεγέθους εταιρίας τουλάχιστον 5 ετών.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό μισθό
  • Ιδιωτική ιατροφαρμακευτική περίθαλψη.
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης σε έναν δυναμικό όμιλο.