Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/11/2021

Πωλητής B2C εντός Ελλάδος

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΝΕΟ ΡΥΣΙΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εταιρία κατασκευής συστημάτων προστασίας εξωτερικής σκίασης ζητεί στέλεχος πωλητή με ικανότητες συντονισμού πωλήσεων.
Στις αρμοδιότητες του υποψήφιου ανήκουν:

• Συντονισμός, οργάνωση και παρακολούθηση των παραγγελιών πελατών και προμηθειών, βάση του προγράμματος παραγωγής.

• Διαχείριση παραγγελιών βάσει τιμολογίου και packing list και για χώρες του εξωτερικού.

• Επικοινωνία με μεταφορικές εσωτερικού και εξωτερικού.

• Συστηματική παρακολούθηση υπολοίπων πελατών.

• Οργάνωση, έλεγχος και παρακολούθηση της ποσότητας και ποιότητας των εμπορευμάτων, του stock, των φορτώσεων, των χρόνων παράδοσης, των εξόδων μεταφοράς και των διαδικασιών επιστροφής.

• Διασφάλιση των υψηλών επιπέδων εξυπηρέτησης του πελατολογίου.

Απαραίτητα Προσόντα

• Απαραίτητη προϋπηρεσία 3-5 έτη

• Πολύ καλή γνώση εφαρμογών ERP

• Άριστη γνώση αγγλικών και επιθυμητή μιας δεύτερης

• Αναπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και διαπροσωπικών σχέσεων

• Προσανατολισμός στην επίτευξη αποτελεσμάτων και στην εξυπηρέτηση του πελατολογίου

• Δυναμική προσωπικότητα με υπευθυνότητα, διοικητικές και οργανωτικές ικανότητες

• Συντονισμός, Οργάνωση, Επίβλεψη εργασιών

Παροχές

• Πλήρης απασχόληση

• Εργασία σε δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρείαμε πολύ καλό περιβάλλον εργασίας.