Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/4/2024

Νοσηλευτές / Νοσηλεύτριες

Υγεία

Πόλη ΜΕΛΙΣΣΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η Πρότυπη Μονάδα Φροντίδας Ηλικιωμένων ΛΕΩΝΙΑ στα Μελίσσια ζητά φροντιστές-στριες, βοηθούς νοσηλευτές-τριες (ΙΕΚ-ΕΠΑΛ, σχολή διετούς), νοσηλευτές-τριες (ΤΕ-ΠΕ) για πλήρη απασχόληση, 5νθημερο, 8ωρο.

Αρμοδιότητες:
  • Προετοιμασία ασθενών για εξετάσεις και διενέργεια καθημερνών διαγνωστικών ελέγχων(παρακολούθηση σφυγμών, πίεσης, αίματος και θερμοκρασίας, παροχή φαρμακευτικής αγωγής)
  • Καθημερινή παρακολούθηση της κατάστασης του ασθενή
  • Τήρηση κανονισμών και προτύπων φροντίδας
  • Συνεργασία με ιατρικό και νοσηλευτικό προσωπικό καθώς και προϊσταμένους/ες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Σχετική προϋπηρεσία, θα εκτιμηθεί
  • Συνέπεια και επαγγελματισμός

Παροχές

  • Πλήρη ασφάλιση
  • Σταθερότητα πληρωμών
  • Σοβαρό εργασιακό περιβάλλον
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Μισθοί από 800 ευρώ καθαρά