Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/12/2021

Web Developer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΠΥΛΑΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η μεγαλύτερη ελληνική εταιρία οικιακού εξοπλισμού αναζητά Web Developer, για πλήρη απασχόληση στα κεντρικά γραφεία της στη Θεσσαλονίκη.

Ως Web Developer θα δημιουργείς, θα συντηρείς και θα αναπτύσσεις εταιρικά websites, ενσωματώνοντας δεδομένα και εξελίσσοντας τις δυνατότητές τους. Θα συνεργάζεσαι με εξαιρετικούς επαγγελματίες του χώρου για την υλοποίηση μεγαλύτερων projects και θα βρίσκεσαι σε καθημερινή επικοινωνία με την υπόλοιπη ομάδα μηχανογράφησης, αλλά και την ομάδα του marketing. Αν σου αρέσει να αναλαμβάνεις συνεχώς νέα projects δίνοντας λύσεις και προσφέροντας την καλύτερη εμπειρία στους χρήστες που χρησιμοποιούν τα εργαλεία που δημιουργείς, τότε θα χαρούμε να λάβουμε το βιογραφικό σου και να σε γνωρίσουμε από κοντά!

Βασικές αρμοδιότητες

  • Συντήρηση, ενημέρωση και αναβάθμιση όλων των εταιρικών websites
  • Ανάπτυξη νέων custom websites με ενσωμάτωση δεδομένων από διάφορα back-end services and databases
  • Δημιουργία website layout/user interface

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση PHP, Javascript
  • Άριστη γνώση HTML, CSS
  • Πολύ καλή γνώση λειτουργίας βάσεων δεδομένων MySQL/MariaDB
  • Βασικές γνώσεις SEO
  • Τουλάχιστον 2 χρόνια προϋπηρεσίας σε παρεμφερές αντικείμενο και portfolio υλοποιημένων έργων
  • Γνώσεις Magento – σε επίπεδο χρήστη και σε επίπεδο ανάπτυξης custom modules και themes θα εκτιμηθούν ιδιαιτέρως