Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
6/5/2024

Προϊστάμενος παραγωγής και συντήρησης

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΟΡΩΠΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η ΧΡΩΣΤΙΚΗ ΑΕ με αντικείμενο την παραγωγή χημικών προϊόντων για τη βιομηχανία πλαστικών και εκτυπώσεων, ενδιαφέρεται να προσλάβει για το εργοστάσιο της στο Κορωπί:

Προϊστάμενο παραγωγής και συντήρησης (REF: P-11-24-04)

Βασικά καθήκοντα:

  • Ο έλεγχος της παραγωγής και της σωστής λειτουργίας του εξοπλισμού
  • Η επίβλεψη και ο συντονισμός των Εποπτών Βάρδιας των τμημάτων παραγωγής
  • Η επίβλεψη της τήρησης των οδηγιών ασφαλούς εργασίας, ευταξίας και περιβαλλοντικής διαχείρισης από το προσωπικό παραγωγής και συντήρησης
  • Ο προγραμματισμός και η επίβλεψη της συντήρησης του εξοπλισμού και των εγκαταστάσεων
  • Η μελέτη και η επίβλεψη βελτίωσης του υφιστάμενου εξοπλισμού και της εγκατάστασης νέου
  • Η οργάνωση και επίβλεψη της διαχείρισης των υλικών και εργαλείων στους χώρους παραγωγής και συντήρησης
  • Η εκπαίδευση και η αξιολόγηση του προσωπικού
  • Η βελτίωση των Συστημάτων Διαχείρισης στο πεδίο ευθύνης του

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού, μέλος Τ.Ε.Ε., επιθυμητός μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών στη Διοίκηση Επιχειρήσεων
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία ως Μηχανικός Παραγωγής ή Συντήρησης στη βιομηχανία, κατά προτίμηση πλαστικών ή χρωμάτων
  • Καλή γνώση εφαρμογών MS Office
  • Καλή επικοινωνιακή ικανότητα στα Αγγλικά και Ελληνικά
  • Εξοικείωση με Συστήματα Διαχείρισης
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα διοίκησης, οργάνωσης και επικοινωνίας
  • Κατά προτίμηση κάτοικος Ανατολικής Αττικής

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.