Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/3/2023

Σύμβουλος Περιβαλλοντικών Προγραμμάτων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H LEVER A.E., εταιρεία παροχής ολοκληρωμένων συμβουλευτικών υπηρεσιών, αναζητά για τη στελέχωση των γραφείων της στην Αθήνα:

Κύριες αρμοδιότητες:
  • Σχεδιασμός, συγγραφή και υποβολή προτάσεων έργων
  • Εκπόνηση των απαιτούμενων παραδοτέων του φυσικού αντικειμένου έργων
  • Συμμετοχή στην παρακολούθηση οικονομικού και φυσικού αντικειμένου με στόχο την αποτελεσματική υλοποίηση των έργων
  • Σύνταξη και υποβολή περιοδικών, ετήσιων και τελικών τεχνικών και οικονομικών εκθέσεων έργου (reporting)
  • Επικοινωνία με αναθέτουσες και διαχειριστικές αρχές και με τους εταίρους των έργων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Περιβάλλοντος ή Μηχανικού Περιβάλλοντος ή άλλο πτυχίο ΠΕ ή ΤΕ σε παραπλήσιο επιστημονικό πεδίο
  • Εμπειρία στη συγγραφή προτάσεων, στην υλοποίηση και παρακολούθηση του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου Έργων Συμβουλευτικής Περιβαλλοντικών θεμάτων
  • Καλή γνώση GIS προγραμμάτων και Βάσεων Δεδομένων
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Ισχυρά επικοινωνιακά προσόντα

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Σχετικός Μεταπτυχιακός τίτλος με την κυκλική οικονομία ή/και τη διαχείριση υδάτινων πόρων
  • Εμπειρία στη συγγραφή μελετών, σχεδίων δράσης (τεχνικά παραδοτέα)

Παροχές

Τι προσφέρουμε:
  • Αμοιβή ανάλογη της εμπειρίας και των προσόντων
  • Δυναμικό και δημιουργικό εργασιακό περιβάλλον
  • Φιλική εργασιακή ατμόσφαιρα
  • Ευκαιρίες καριέρας σε ένα γρήγορα αναπτυσσόμενο περιβάλλον