Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/9/2016

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ & ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Περιγραφή

Εισαγωγή

Μ.Κ.Ο. υλοποιεί πρωτότυπα εκπαιδευτικά προγράμματα, που συνδέουν βιωματικά τις φυσικές επιστήμες με το θέατρο.

Ένα εξ αυτών, έχει παρουσιαστεί σε 70 σχολεία του νομού Αττικής & τελεί υπό την αιγίδα του τμήματος Χημείας του «Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών» & της «Ένωσης Ελλήνων Χημικών».

Περιγραφή Θέσης

Αναζητούμε Υπεύθυνο Πωλήσεων & Επικοινωνίας, για την προώθηση του εκπαιδευτικού μας προγράμματος «Θέμα Χημείας» σε σχολεία.

Κύριες Αρμοδιότητες

- Ανάπτυξη πωλήσεων σε επιλεγμένη πελατειακή βάση (σχολεία)

- Συνεχής παρακολούθηση του πελατολογίου μέσω τακτικών επισκέψεων

- Επίτευξη μηνιαίων στόχων βάσει πλάνου πωλήσεων

- Γραμματειακή υποστήριξη: αρχειοθέτηση εγγράφων, διαχείριση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας

- Προώθηση & επιμέλεια υλικού επικοινωνίας

Απαραίτητα Προσόντα

- Απόφοιτος Α.Ε.Ι. (κατά προτίμηση απόφοιτος Θετικών Επιστημών, Παιδαγωγικών Τμημάτων, Τμήμα Μarketing & Επικοινωνίας, Τμήμα Επικοινωνίας και Μ.Μ.Ε.)

- Ηλικία έως 35 ετών

- Κάτοχος Ι.Χ.

- Ικανότητα αποτελεσματικής επικοινωνίας & διαπραγμάτευσης

- Ευχέρεια στη χρήση Η/Υ (MS Office, διαχείριση ιστοσελίδας, social media)

- Προηγούμενη εργασιακή εμπειρία σε ανάλογη θέση (πολιτιστικό ή εκπαιδευτικό οργανισμό) θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν

Παροχές

- Σταθερός μισθός & ασφάλιση

- Πλήρης απασχόληση

- Εταιρικό κινητό & tablet

- Έξοδα κίνησης