Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
23/04/2024

Receptionist - Υπάλληλος Υποδοχής

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΠΛΑΤΑΜΩΝΑΣ ΠΙΕΡΙΑΣ | ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Το ξενοδοχείο ZEUS HOTEL PLATAMONAS στον Πλαταμώνα Πιερίας αναζητά Receptionist – Υπάλληλο Υποδοχής για την τουριστική σεζόν 2024 (Μάιος – Σεπτέμβριος).

Αρμοδιότητες:

  • Υποδοχή των πελατών του ξενοδοχείου
  • Διεκπεραίωση των διαδικασιών check in/ check out και χρεώσεων
  • Διαχείριση κρατήσεων μέσω τηλεφώνου/ e-mail, online συστημάτων & λογισμικών
  • Ενημέρωση του ξενοδοχειακού προγράμματος για κρατήσεις ή ακυρώσεις

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Επιθυμητή Εμπειρία στον χειρισμό ξενοδοχειακού προγράμματος
  • Επιθυμητή Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Ευχάριστη και φιλική προσωπικότητα με πηγαία διάθεση για φιλοξενία και εξυπηρέτηση επισκεπτών

Παροχές

  • Άριστες συνθήκες και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Διαμονή
  • Πλήρης ασφαλιστική κάλυψη
  • Εποχική θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών, ανάλογο προσόντων
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν τα Βιογραφικά τους με πρόσφατη φωτογραφία.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.