Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

03/04/2024

Οδηγός Ε’ Κατηγορίας για Φορτηγά Ψυγεία

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΚΑΛΟΧΩΡΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η MAKIOS LOGISTICS είναι η μεγαλύτερη logistics service provider εταιρεία στην Βόρειο Ελλάδα. Είναι μία επιχείρηση με ιστορία 95 ετών και έχει σήμερα στο χαρτοφυλάκιό της αποθηκευτικά κέντρα στην περιοχή της Θεσσαλονίκης και της Αθήνας, καθώς και έναν στόλο 450 οχημάτων σε όλα τα Βαλκάνια, όπου διαχειρίζεται εμπορεύματα χύμα ή σε containers, παλέτες, κιβώτια και τεμάχια. Οι επενδύσεις σε υψηλής ποιότητας πάγια και σε σύγχρονες λύσεις IT εγγυώνται την αξία των παρεχόμενων υπηρεσιών. Με απόλυτα πελατοκεντρική αντίληψη και στελέχη προσηλωμένα στην ποιότητα, φροντίζουμε καθημερινά να προσφέρουμε στους πελάτες μας υπηρεσίες αιχμής.

Η εταιρεία αναζητά υποψήφιο για την θέση:
Οδηγός Ε’ Κατηγορίας

Τα βασικά καθήκοντα της θέσης είναι τα εξής:
  • Μεταφορές συσκευασμένων προϊόντων μέσω φορτηγών ψυγείων
  • Διασφάλιση της ασφαλούς μεταφοράς στον απαιτούμενο χρόνο και με βάση τα σχετικά πρότυπα ποιότητας (θερμοκρασίες μεταφοράς και άλλες σχετικές διαδικασίες)
  • Επικοινωνία με το τμήμα δρομολόγησης για τον βέλτιστο προγραμματισμό δρομολογίων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος διπλώματος Ε’ κατηγορίας και Πιστοποιητικού Επαγγελματικής Ικανότητας (Π.Ε.Ι.) σε ισχύ
  • Εμπειρία 2-3 ετών στην οδήγηση φορτηγού ψυγείου και την μεταφορά ευπαθών συσκευασμένων προϊόντων
  • Επιθυμητή η εμπειρία σε επικαθήμενο όχημα.
  • Ικανότητα τήρησης προθεσμιών και χρονοδιαγράμματος
Προσωπικά Χαρακτηριστικά
  • Οργανωτικότητα
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασία

Παροχές

  • Οργανωμένο και άριστο περιβάλλον εργασίας με έμφαση στην ασφάλεια των εργαζομένων
  • Σύμβαση εργασίας πλήρους απασχόλησης με ανταγωνιστικές αποδοχές αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Πρόσθετη Ιδιωτική ασφάλιση
  • Μηνιαία παροχή ποσού μέσω ηλεκτρονικής κάρτας για αγορές σούπερ μάρκετ, καταστήματα εστίασης κλπ.
  • Εκπαίδευση και εξέλιξη σε νέες τεχνολογίες