Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/8/2021

Senior Web Developer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Θέση: Web Developer

Ποιοι είμαστε: Η Creativa είναι ένα applications development and Google Workspace management στούντιο, το οποίο αποτελείται από εξειδικευμένους επαγγελματίες που είναι αφοσιωμένοι στο να σας προσφέρουν την πιο κατάλληλη λύση για τις ανάγκες των πελατών. Βοηθάμε με επιτυχία επιχειρήσεις B2B και B2C στην Ελλάδα και την Ευρώπη να αυξήσουν την παραγωγικότητα και την ασφάλειά τους μέσω του Google Workspace, αφήνοντάς τους περισσότερο χρόνο για να δημιουργήσουν επικερδείς στρατηγικές και να αναπτυχθούν. Επιπλέον, παρέχουμε εξατομικευμένες υπηρεσίες λογισμικού end-to-end με εστίαση στο web και στα mobile apps.

Σκοπός: Μεγαλώνουμε, επομένως η ομάδα μας χρειάζεται έναν Web Developer για να καλύψει τις ανάγκες των πελατών μας.

Εργασιακά καθήκοντα

  • Δημιουργία νέου κώδικα και / ή επέκταση υπάρχοντα κώδικα
  • Revise, edit, proofread & optimize code
  • Συμμετοχή σε όλα τα στάδια υλοποίησης ή αναβάθμισης εφαρμογών, από τη σύλληψη ως την εφαρμογή

Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα (Υβριδικό μοντέλο εργασίας, συνδυασμός Remote & On-premise)

Απαραίτητα Προσόντα

Δεξιότητες / Προσόντα

  • Associate Degree in Computer Science (ή ισοδύναμη εμπειρία)
  • 3+ χρόνια εμπειρίας ανάπτυξης
  • Αποδεδειγμένη γνώση των Laravel, HTML5, CSS3 και JavaScript
  • Αποδεδειγμένη γνώση PHP και MySQL
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας στα ελληνικά και τα αγγλικά
  • Ικανότητα εργασίας ανεξάρτητα και συνεργατικά
  • Γλώσσες: Ελληνικά / Αγγλικά

Ικανότητες

  • Ομαδικός παίκτης
  • Διαχείριση έργου
  • Προτεραιοποίηση Διάθεση για να μάθει νέες τεχνολογίες
  • Κριτική σκέψη

Καλό να έχεις

  • Γνώση Flutter UI
  • Γνώση Firebase
  • Εργασιακή εμπειρία με Trello
  • Εργασιακή εμπειρία στο Google Workspace

Παροχές

Προσφέρουμε

  • Υβριδικό μοντέλο εργασίας - Απομακρυσμένα και On premise συνδυασμός
  • Ευέλικτο ωράριο
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Κατά την υποβολή αίτησης, στείλτε μας το portfolio, το GitHub ή άλλους σχετικούς συνδέσμους μαζί με τo CV σας..