Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/3/2024

Τεχνικός Δικτύων & Ηλεκτρονικών Συστημάτων

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΧΑΡΙΛΑΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η εταιρεία Τech-Group με έδρα στην Ανατολική Θεσσαλονίκη (περιοχή Χαριλάου) η οποία δραστηριοποιείται στον χώρο των Ηλεκτρονικών Συστημάτων, Συστημάτων ασφαλείας & Ταμειακών Συστημάτων επιθυμεί να εντάξει στο δυναμικό της Τεχνικό Δικτύων & Ηλεκτρονικών Συστημάτων (τεχνικός πεδίου - κυρίως εξωτερική εργασία σε εταιρικούς πελάτες) για μόνιμη εργασία.

Αρμοδιότητες

  • Τεχνική υποστήριξη, εγκατάσταση και παραμετροποίηση δικτυακών προϊόντων και λύσεων
  • Διαχείριση συστημάτων δικτύων & πληροφορικής
  • Επίλυση τεχνικών θεμάτων

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνήσουν στο 2313050277.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου ΙΕΚ / ΤΕΙ με κατεύθυνση στις Επικοινωνίες και τα Δίκτυα
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση τεχνολογιών Wireless, VoIP, Networking (TCP/IP - Network topology, VPN, Routers)
  • Καλή γνώση χειρισμού και εγκατάστασης υπολογιστών, περιφερειακών δικτυακών συσκευών και υποδομών
  • Εμπειρία σε τεχνολογίες απομακρυσμένης υποστήριξης
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Κάτοχος διπλώματος αυτοκινήτου
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

    Παροχές

    • Επαγγελματικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
    • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών με πλήρη ασφάλιση
    • Προοπτικές εξέλιξης
    • Εκπαίδευση και υποστήριξη για την εκκίνηση εργασιών, και την καλύτερη εξοικείωση