Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/8/2022

Hostess

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΠΑΤΜΟΣ | ΠΑΤΜΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Το ξενοδοχείο 5* PATMOS AKTIS
που βρίσκεται στην Πάτμο
αναζητά για την τουριστική περίοδο 2022:

Hostess

Κύρια καθήκοντα και αρμοδιότητες:
• Γνωρίζει και εφαρμόζει τους γενικούς κανονισμούς της εστιατορικής καθώς και αυτούς που ισχύουν στο ξενοδοχείο
• Διαχείριση κρατήσεων εστιατορίου
• Διαχείριση τηλεφωνικών κρατήσεων
• Καλωσόρισμα πελατών στον χώρο του εστιατορίου και της πλαζ
• Συνοδεία των πελατών στους χώρους του εστιατορίου
• Ενημέρωση πελατών για το μενού καθώς και για γενικές πληροφορίες του ξενοδοχείου
• Αποχαιρετά τους πελάτες και διερευνά την ικανοποίησή τους.
• Συντονισμός με το προσωπικό εστίασης για τις διαθέσιμες επιλογές ως προς τη σύνθεση των τραπεζιών

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτούμενα προσόντα / δεξιότητες:
• Επαγγελματική εμπειρία σε ξενοδοχεία 4-5 αστέρων ή σε εστιατόρια πολυτελείας
• Πτυχίο τουριστικής σχολής θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
• Απαραίτητη η γνώση αγγλικών, γνώση επιπλέον ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
• Η/Υ: Βασική γνώση MS Οffice
• Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά
• Ευγένεια και εξωστρέφεια
• Ομαδικό πνεύμα
• Προσαρμοστικότητα, αποδοτικότητα υπό συνθήκες πίεσης

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
• Εκπαίδευση
• Άριστο εργασιακό περιβάλλον
• Διαμονή και διατροφή

Διαχειριζόμαστε όλες τις αιτήσεις με απόλυτη εμπιστευτικότητα.
Αποστολή βιογραφικών & αιτήσεων με πρόσφατη φωτογραφία στο
e-mail: hr@patmosaktis.gr