Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
25/04/2024

Φορτοεκφορτωτής (Απογευματινή Βάρδια)

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΣΠΑΤΑ, ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η DHL Express, η μεγαλύτερη εταιρεία ταχυμεταφορών στον κόσμο και μέλος της DHL Group, με γραφεία σε πάνω από 220 χώρες, επιθυμεί να εντάξει στο δυναμικό της Φορτοεκφορτωτές, μερικής απασχόλησης απογευματινής βάρδιας, σε πενθήμερη βάση, με έδρα το Κέντρο Διαλογής της εταιρείας στο Διεθνή Αερολιμένα Αθηνών " Ελευθέριος Βενιζέλος"

Περιγραφή θέσης

Ο/Η κάτοχος της συγκεκριμένης θέσης έχει την ευθύνη για τη διαχείριση, διαχωρισμό και φόρτωμα αποστολών (εισαγωγή & εξαγωγή) σε κοντέινερ που προορίζονται για αεροπορική και οδική μεταφορά.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου
  • Προϋπηρεσία σε αποθήκη
  • Γνώση Αγγλικής Γλώσσας
  • Βασικές γνώσεις χειρισμού ηλεκτρονικού υπολογιστή
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων
  • Ευχάριστη προσωπικότητα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μισθός
  • Ιδιωτική Ασφάλιση Υγείας
  • Συνεχής Εκπαίδευση
  • Διατακτικές σίτισης πέραν του μισθού
  • Συνταξιοδοτικό Πρόγραμμα

Είστε έτοιμοι να ανακαλύψετε τον κόσμο των ταχυμεταφορών με τη DHL Express; Αν ναι, τότε ανυπομονούμε να λάβουμε την αίτησή σας

Γίνε και εσύ μέλος της εταιρείας με το Καλύτερο Εργασιακό Περιβάλλον στην Ελλάδα Great Place to Work

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.