Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/3/2024

Υπάλληλος Τμήματος Προμηθειών (Βιομηχανικά Υλικά)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΕΥΚΑΡΠΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η Εταιρία ΤΕΨΕ ΑΕ με έδρα την Θεσσαλονίκη δραστηριοποιείται στον τομέα των ψυκτικών μηχανημάτων και αναζητά υπάλληλο γραφείου, για την στελέχωση του τμήματος προμηθειών, αρχικά για κάλυψη θέσης με άδεια μητρότητας.

Αρμοδιότητες :

ΠΡΟΜΗΘΕΙΕΣ

  • Παρακολούθηση, τήρηση και εξέλιξη των διαδικασιών της εταιριας
  • Επικοινωνία με προμηθευτές εσωτερικού και εξωτερικού
  • Καθημερινή παρακολούθηση παραγγελιών βάσει της πολιτικής προμηθειών, των επιβεβαιώσεων, τήρηση αρχείων ειδών
  • Εποπτεία εκκρεμοτήτων και παρακολούθηση εκτέλεσης παραγγελιών
  • Συμφωνία ειδών στο Logistics σύστημα του ERP
  • Καταχωρήσεις στο σύστημα ERP “SEN” της εταιρίας
  • Ενημερώνει κατάλληλα τα αρχεία των ειδών στο σύστημα ERP, στο διαδικτυακό κατάστημα της εταιρείας E-SHOP δημιουργεί τιμοκαταλόγους, κοστολογήσεις
  • Σταδιακά εξέλιξη ως προς την παρακολούθηση αποθεμάτων και δημιουργία παραγγελιών
  • Άμεση συνεργασία με το προσωπικό της Αποθήκης, των πωλήσεων και το Λογιστήριο μας

ΠΩΛΗΣΕΙΣ

  • Δημιουργία προσφορών ειδών σε πλατφόρμες διαδυκτιακές
  • Αποστέλλει eMAIL με προσφορές από ζητήσεις εσωτερικού & εξωτερικού
  • Παρακολούθηση εξαγωγών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο σε διοικητικό, οικονομικό ή τεχνικό αντικείμενο Οικονομικής ή μηχανολογικής κατεύθυνσης, ή Supply Chain ή Logistics
  • 2 - 3 χρόνια εργασιακή εμπειρία
  • Άριστη γνώση Αγγλικών – επίπεδο επικοινωνίας με προφορικό και γραπτό λόγο
  • Άριστη χρήση Η/Υ, MS Office – κυρίως Word, Excel, Outlook

Προσωπικά Χαρακτηριστικά

  • Οργανωτικές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Συνέπεια στην τήρηση προθεσμιών, προσοχή στην λεπτομέρεια
  • Ομαδικότητα
  • Επικοινωνιακός Χαρακτήρας

Οι ιδανικοί υποψήφιοι πρέπει να έχουν όρεξη για εργασία και θέληση για εξέλιξη και μάθηση. Να είναι αποτελεσματικοί, υπευθυνοι, και με ζήλο για τις αρμοδιότητες που θα αναλάβουν. Να μπορούν να υποστηρίζουν και να συνεργάζονται με την ομάδα της εταιρίας. Υποψήφιοι με εμπειρία πάνω σε συναφή υλικά-είδη είναι πιο εύκολο να προσαρμοστούν.

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει τα ακόλουθα :

  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών