Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/10/2021

Τεχνικός Πεδίου

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Αντιπροσωπεία Μηχανημάτων Επεξεργασίας Τροφίμων με έδρα τα Γλυκά Νερά Αττικής, η οποία δραστηριοποιείται στη βιομηχανία τροφίμων, επιθυμεί να εντάξει στο δυναμικό της Τεχνικό Πεδίου.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Επισκέψεις σε πελάτες σε Ελλάδα και Κύπρο, για εργασίες συντήρησης και επισκευής μηχανημάτων καθώς και εγκατάσταση νέου εξοπλισμού
  • Παροχή τηλεφωνικής υποστήριξης πελατών για την επίλυση τεχνικών θεμάτων
  • Εκπαίδευση πελατών επάνω στον εγκατεστημένο εξοπλισμό

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τεχνική κατάρτιση (ΕΠΑΛ, ΙΕΚ ή ΤΕΙ) Μηχανολογίας, Ηλεκτρολογίας ή Αυτοματισμών
  • Εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε συντήρηση ηλεκτρολογικού και μηχανολογικού εξοπλισμού καθώς και πνευματικών συστημάτων και συστημάτων αυτοματισμού
  • Δυνατότητα μετακίνησης για ολιγοήμερες επισκέψεις σε πελάτες σε Ελλάδα και Κύπρο
  • Δυνατότητα μετακίνησης στο εξωτερικό για εκπαίδευση σε προμηθευτές
  • Καλή γνώση Αγγλικών και Η/Υ
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Δίπλωμα Ι.Χ.
  • Προϋπηρεσία σε βιομηχανία τροφίμων και γνώσεις Γερμανικών (προαιρετικά)

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εκπαίδευση σε μεγάλες εταιρείες του χώρου, στο εξωτερικό και δυνατότητες εξέλιξης
  • Εταιρικό κινητό και laptop
  • Εταιρικό Ι.Χ
  • Ο μισθός θα κυμανθεί αναλόγως των προσόντων