Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/4/2024

Υπεύθυνος/η Καταστήματος

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Για λογαριασμό της εταιρείας ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΚΥΦΙΔΗΣ στην Αθήνα, που δραστηριοποιείται στον τομέα κατασκευής, εισαγωγής και εμπορίας ορθοπεδικών και ιατρικών ειδών, αναζητούμε στέλεχος για άμεση πρόσληψη, για να καλύψει τη θέση:

Υπεύθυνος Καταστήματος

Η θέση αφορά το κατάστημα λιανικής της εταιρείας στην Αθήνα.

Ο/Η υποψήφιος/α θα αναλάβει τις παρακάτω αρμοδιότητες:

  • Επίβλεψη της ομαλής λειτουργίας του καταστήματος
  • Οργάνωση τακτικών λειτουργιών καταστήματος (παραλαβές, ημερήσιες απογραφές)
  • Υπεύθυνος/η για την εικόνα καταστήματος
  • Διασφάλιση υψηλού επιπέδου άμεσης και έμμεσης εξυπηρέτησης των πελατών στο κατάστημα, σύμφωνα με τις εταιρικές προδιαγραφές
  • Υπεύθυνος/η για την εύρυθμη λειτουργία του καταστήματος
  • Διασφάλιση της εμπορικής παρουσίασης των προϊόντων και των προωθητικών ενεργειών στο κατάστημα
  • Προτάσεις για νέα προϊόντα, προωθητικές ενέργειες, τρόπους αύξησης τζίρου κ.ά.
  • Επίβλεψη & καθοδήγηση της ομάδας λοιπών πωλητών του καταστήματος
  • Παρακολούθηση και επίτευξη ποσοτικών & ποιοτικών στόχων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ / ΑΕΙ
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλό επίπεδο χρήσης Η/Υ
  • Γνώση και εξοικείωση με προγράμματα εμπορικής διαχείρισης
  • Τουλάχιστον 4-5 χρόνια προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση στον τομέα της λιανικής
  • Εμπειρία διοίκησης και ανάπτυξης ομάδας καταστήματος τουλάχιστον 5 ατόμων
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες, ομαδικότητα

Δεξιότητες:

  • Ικανότητα πρωτοβουλίας και λήψης αποφάσεων
  • Διορατικότητα και άμεση αντιμετώπιση των προβλημάτων

Παροχές

Τι προσφέρει η εταιρία:

  • Σταθερές μηνιαίες αποδοχές και ασφάλιση
  • Δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Πλήρη απασχόληση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Bonus βάσει αποτελεσμάτων
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο