Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

1/3/2024

Team Leader (Call Center)

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Σας προσφέρουμε μία μεγάλη ευκαιρία να γίνετε μέλος σε μία ηγετική και διαρκώς αναπτυσσόμενη εταιρία με αυξημένες πιθανότητες επαγγελματικής προόδου. Αναζητούμε υποψηφίους που θα είναι υπεύθυνοι να παρέχουν εξαιρετική, άμεση και ποιοτική υποστήριξη σε μεγάλους πελάτες διασφαλίζοντας ότι το call center λειτουργεί σύμφωνα με τις απαιτήσεις τους, ενώ παράλληλα είναι υπεύθυνοι για την λειτουργία και τα αποτελέσματα της ομάδας του call center.

Αρμοδιότητες:

  • Είναι υπεύθυνος για τη καθοδήγηση των μελών της ομάδας με στόχο την επίτευξη του αποτελέσματος
  • Καθοδηγεί το ανθρώπινο δυναμικό της ομάδας ευθύνης του μέσω ατομικών και ομαδικών συναντήσεων
  • Συντονίζει την ομάδα έτσι ώστε καθημερινά να επιτυγχάνεται ο συμφωνημένος στόχος
  • Είναι υπεύθυνος, μέσω monitoring, να διασφαλίζει τη σωστή και βάσει των οδηγιών, διαχείριση τηλεφωνικών επικοινωνιών της ομάδας
  • Συμβάλει με την ενεργή συμμετοχή του στη δημιουργία κλίματος εμπιστοσύνης, ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Αξιολογεί συντονισμένα & μεθοδικά την ατομική και συνολική απόδοση της ομάδας του. Συγγράφει ατομικές και ομαδικές αναφορές προόδου
  • Ελέγχει τα ποσοστά απουσιών της ομάδας που ανήκει και ενεργεί για την βελτίωση και ελαχιστοποίηση του ποσοστού αυτού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε οργανωμένο τηλεφωνικό κέντρο.
  • Απαραίτητη η προϋπηρεσία σε call center
  • Εξοικείωση με υπολογιστές & συστήματα CRM
  • Επιθυμητή διαχείριση σε Cold Lists Campaigns
  • Ικανότητα να εκπαιδεύει, εμπνέει, παρακινεί και να ανατροφοδοτεί τα μέλη της ομάδας του.
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Ομαδικό πνεύμα και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Απόφοιτος Β’ βάθμιας εκπαίδευσης
  • Επιθυμητό πτυχίο Γ’ βάθμιας εκπαίδευσης