Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/07/2019

Outbound Calls - Sales Agents

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία μας, έχοντας πολυετή εμπειρία στη διαχείριση τηλεφωνικών κλήσεων, ως στρατηγικός συνεργάτης της ELPEDISON στην Ελλάδα, κορυφαία εταιρεία ενέργειας, τόσο στην παραγωγή και προμήθεια ηλεκτρικού ρεύματος, όσο και στην προμήθεια φυσικού αερίου, ενδιαφέρεται να προσλάβει άτομα για τη διεύθυνση πωλήσεων:

Outbound Calls - Sales Agent

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα συμβάλει στην επίτευξη των εταιρικών στόχων καθώς και των ατομικών του, κλείνοντας τις συμφωνίες-πωλήσεις μέσω τηλεφώνου όπου παράλληλα θα οικοδομεί και θα διατηρεί καλές σχέσεις με τους πελάτες.

Χαρακτηριστικά θέσης
Τύπος: Mερικής απασχόλησης (6h)
Τοποθεσία: Αθήνα

Βασικές Αρμοδιότητες

  •  Προσανατολισμός στην επίτευξη του στόχου πωλήσεων
  •  Ενίσχυση του υπάρχοντος πελατολογίου καθώς και η επέκταση αυτού
  •  Διαπραγμάτευση και διαφύλαξη καλής συνεργασίας με τους πελάτες στο πλαίσιο της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας
  •  Άμεση συνεργασία με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών για την επίλυση θεμάτων των πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Αναπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας
  •  Αναλυτική σκέψη και οργανωτικές ικανότητες
  •  Δυναμικός χαρακτήρας με προσήλωση στην επίτευξη των στόχων
  •  Κατανόηση διαφορετικών τύπων πελατών, ευελιξία και προσαρμογή ανάλογα με τον κάθε τύπο προσωπικότητας
  •  Πελατοκεντρική προσέγγιση
  •  Απόφοιτος Λυκείου
  •  Προϋπηρεσία σε call centers ή Β2Β πωλήσεις θα εκτιμηθεί ως επιπλέον προσόν
  •  Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γραπτά & προφορικά)
  •  Άριστη χρήση Η/Υ (MS Office)
  •  Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψηφίους)

Παροχές

  •  Σύμβαση εργασίας αορίστου χρόνου
  •  Εισαγωγική εκπαίδευση και συστηματική υποστήριξη κατά τη διάρκεια προσαρμογής
  •  Σταθερός μισθός
  •  Βonus παραγωγικότητας
  •  Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον με τάσεις ανάπτυξης
  •  Εύκολη πρόσβαση για την Αθήνα (δίπλα ακριβώς από τον ηλεκτρικό σταθμό Ταύρου και Καλλιθέας)

Για όλα τα βιογραφικά θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Η εταιρεία θα επικοινωνήσει μόνο με όσους υποψήφιους πληρούν τα παραπάνω κριτήρια.