Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
30/04/2024

Λογοθεραπευτής

Εκπαίδευση

Πόλη ΝΕΑ ΜΟΥΔΑΝΙΑ | ΝΕΑ ΜΟΥΔΑΝΙΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Προφίλ εταιρείας:

ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΣΤΟ ΛΟΓΟΣ + ΕΡΓΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.

Σας καλωσορίζουμε στο Πρότυπο Κέντρο Ειδικών Θεραπειών λόγος + έργο.

Μια διεπιστημονική ομάδα με ολιστική προσέγγιση στα παιδιά, προσήλωση στον στόχο και συνεχή εκπαίδευση. Προσφέρουμε ειδικές θεραπείες, ειδικά διαμορφωμένους χώρους, σε ένα περιβάλλον που μπορεί να εγγυηθεί την αποτελεσματική εξέλιξη.

Γνώση Διάγνωση Θεραπεία

Γνώση σημαίνει συνεχής εκπαίδευση, σωστή διάγνωση έπειτα από μεγάλη θεραπευτική εμπειρία, θεραπεία είναι τα χαμόγελα των παιδιών και μια ζωή γεμάτη νέες δεξιότητες.

www.logosergo.gr

Αρμοδιότητες Θέσης Εργασίας:​

  • Προσδιορισμός στόχων θεραπείας.
  • Αξιολόγηση θεραπείας και επαναπροσδιορισμός στόχων.
  • Ενημέρωση των γονέων για την πορεία της θεραπείας.

Είδος Εργασίας:

Πλήρης απασχόληση / Μερική απασχόληση
Νέα Μουδανιά Χαλκιδικής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΤΕΙ Λογοθεραπείας

Απαραίτητες Δεξιότητες:

  • Άριστες ικανότητες διαχείρισης χρόνου και προτεραιοτήτων.
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες.
  • Ευγένεια και επαγγελματικό προφίλ.
  • Μεθοδικότητα και προσοχή στη λεπτομέρεια.
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα και ομαδικό πνεύμα.

Επιπλέον Προσόντα προς Αξιολόγηση:

  • Εργασιακή εμπειρία.
  • Σεμινάρια BOBATH, PECS, ΑΙΣΘΗΤΗΡΙΑΚΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ, FLOOR TIME, MAKATON, ABA, SCERTS κ.λ.
  • Ξένη γλώσσα αγγλικά.
  • Γνώση Office Word.

Παροχές

  • Υψηλό πακέτο αποδοχών.
  • Πλήρης ασφάλιση.
  • Άριστα εξοπλισμένους χώρους εργασίας και θεραπευτικό υλικό.
  • Δυνατότητα εξέλιξεις.
  • Ευχάριστο και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας, το οποίο ενθαρρύνει το ομαδικό πνεύμα, τη συνεργασία και τη συνεχή μάθηση.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.