Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/4/2017

DIGITAL MARKETING

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία μας, με έδρα τη Θεσσαλονίκη, είναι μία διαρκώς αναπτυσσόμενη εταιρεία που ασχολείται με την σήμανση και κωδικοποίηση προϊόντων. Η εταιρεία ιδρύθηκε τον Ιούνιο του 2013 με σκοπό να παρέχει υψηλής ποιότητας ολοκληρωμένες υπηρεσίες στην υποστήριξη βιομηχανικών εκτυπωτών, από καταξιωμένα στελέχη στο χώρο, με εξειδικευμένη και πιστοποιημένη τεχνογνωσία και με πολυετή πείρα σε εγκαταστάσεις και υλοποιήσεις έργων.

Στα πλαίσια της περαιτέρω ανάπτυξης, η εταιρεία ζητά να προσλάβει στέλεχος για το τμημα Marketing.

Αρμοδιότητες Υποψήφιου
- Σχεδιασμός digital marketing campaigns (SEO, SEM, Pay Per Click, email marketing, mobile marketing)
- Υλοποίηση online διαφημιστικής προβολής (Google AdWords Campaigns, Banner Campaigns) με e-mail lists.
- Διαχείριση εταιρικού profile και παρουσίαση της εταιρείας σε διαφορετικά Social Media κανάλια όπως το Facebook, Instagram, Twitter και YouTube
- Παρακολούθηση On-line ανταγωνισμού & τάσεων αγοράς, διερεύνηση νέων ευκαιριών ανάπτυξης και υποβολή προτάσεων για campaigns
- Δημιουργια, Διαχείριση, Ενημέρωση εταιρικών ιστοσελίδων και Eshop (Wordpress, Joomla, κλπ).

Απαραίτητα Προσόντα

- Πτυχίο Διοίκηση Επιχειρήσεων ή Marketing.
- Άριστη γνώση του Digital Marketing και των Social Media.
- Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 χρόνια σε αντίστοιχη θέση (θα εκτιμηθεί)
- Ικανότητα σύνταξης και υλοποίησης Marketing plans και BTL προωθητικών ενεργειών
- Άριστη γνώση & χρήση της Ελληνικής & Αγγλικής γλώσσας (Προαιρετικά Γερμανικά)
- Άριστη γνώση Η/Υ, ειδικά Internet, Ms Οffice και Photo Shop ή άλλα illustrator προγράμματα (Adobe κλπ)
- Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα, ευελιξία, όρεξη για δουλειά
- Εξαιρετική ικανότητα οργάνωσης & συντονισμού δραστηριοτήτων

Παροχές

- Η εταιρεία παρέχει εκπαιδευτική υποστήριξη,
- Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
- Δυνατότητες προσωπικής και επαγγελματικής ανάπτυξης
- Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
- Σταθερός Μηνιαίος Μισθός και bonus επίτευξης στόχων

Τα Βιογραφικά να είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ και σε μορφή PDF