Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
23/4/2024

Υπεύθυνος Συντήρησης Εγκαταστάσεων και Γραφείων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Ο πελάτης μας, με έδρα τον Ασπρόπυργο, ηγέτιδα εταιρία που προσφέρει ολοκληρωμένες λύσεις στη Διαχείριση Πληροφοριών, αναζητά έναν οργανωμένο και δυναμικό Υπεύθυνο Συντήρησης Εγκαταστάσεων και Γραφείων.

Βασικές Αρμοδιότητες
  • Ευθύνη για την εύρυθμη λειτουργία όλων των εγκαταστάσεων της εταιρείας.
  • Εκτέλεση επιθεωρήσεων στις εγκαταστάσεις της εταιρείας με στόχο τον εντοπισμό των αναγκών συντήρησης.
  • Συντονισμός και εκτέλεση των τακτικών και των έκτακτων συντηρήσεων με στόχο τη διασφάλιση των πρωτοκόλλων Health and Safety.
  • Σχεδιασμός και διαχείριση δραστηριοτήτων επισκευής και εγκατάστασης σύμφωνα με τα απαιτούμενα πρότυπα ποιότητας στο λιγότερο δυνατό χρόνο και κόστος.
  • Ενεργή και παραγωγική επικοινωνία με συνεργαζόμενα συνεργεία και προμηθευτές.
  • Οργάνωση του χώρου εργασίας, σχεδιασμός και επίβλεψη των δραστηριοτήτων εγκατάστασης νέου εξοπλισμού ή μετακίνησης του
  • Παρακολούθηση του προϋπολογισμού συντήρησης και δαπανών.
  • Διαχείριση του Business Continuity Plan της εταιρίας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ, με κατεύθυνση μηχανολογίας ή άλλης τεχνικής ειδικότητας.
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση κατά προτίμηση σε βιομηχανικούς χώρους.
  • Εμπειρία στην εφαρμογή κανονισμών υγιεινής και ασφάλειας.
  • Άριστες χρήση Ms Office και εξοικείωση με εφαρμογές ERP.
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας.
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και ηγετικές ικανότητες, ομαδικό και θετικό πνεύμα.
  • Καθορισμός προτεραιοτήτων, ικανότητα διαχείρισης του χρόνου και τήρησης αυστηρών προθεσμιών.
  • Ισχυρές δεξιότητες εντοπισμού, ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων, εστίαση στην επίτευξη στόχων.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Ιδιωτική ασφάλεια υγείας.
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Δυνατότητες εξέλιξης σε μία υγιή και δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρία

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.