Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
23/04/2024

Barista / Bartender

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΝΙΚΗΤΗ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το ξενοδοχείο 4* Lagomandra Hotel and Spa, που βρίσκεται στην Σιθωνία Χαλκιδικής,
αναζητεί για την τουριστική περίοδο 2024:
Bartenders - Baristas

Αρμοδιότητες

  • Υπεύθυνος / η για την ορθή και ομαλή λειτουργία του bar
  • Λήψη και εκτέλεση των παραγγελιών σε σύντομο χρονικό διάστημα.
  • Καλή διαχείριση των αποθεμάτων.
  • Εφαρμογή όλων των κανόνων ασφάλειας.
  • Επικοινωνία με τους πελάτες / κάλυψη εξατομικευμένων αναγκών.
  • Διαχείριση πιθανών παραπόνων και άμεση εξάλειψή τους.
  • Ενεργητικότητα
  • Προσαρμοστικότητα, αποδοτικότητα υπό συνθήκες πίεσης
  • Επαγγελματισμός / Υπευθυνότητα
  • Δημιουργικότητα και φαντασία
  • Κριτική σκέψη και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ηγετικές ικανότητες και πνεύμα ομαδικότητας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Eπαγγελματική εμπειρία ως Bartender/Barista, ιδανικά σε ξενοδοχειακό περιβάλλον.
  • Εμπειρία στην παρασκευή Cocktails (Whiskey, Rum, Gin, Vodka, Tequila, Brandy, Sampagne cocktails κ.λπ.)
  • Εμπειρία στην παρασκευή (διαφόρων ειδών από καφέ, mixology κλπ)
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας (σε προφορικό επίπεδο). Η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως.

Παροχές

  • Δυνατότητες Εξέλιξης
  • Επαγγελματικό Περιβάλλον Εργασίας
  • Διατροφή & διαμονή
  • Μισθός, Δώρα και επιδόματα

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.