Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

6/5/2021

Senior Digital Marketing Specialist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η ομάδα της Cactus μεγαλώνει και αναζητά το επόμενο μέλος της!

Είμαστε ένα 360ο Digital Marketing Agency, με έδρα τη Θεσσαλονίκη, με υπηρεσίες Web Development, Design και Digital Marketing. Η ομάδα μας αποτελείται από νέα άτομα, γεμάτα πάθος και ενδιαφέρον για τον τομέα τους, προσανατολισμένα στην ομαδική δουλειά και το άρτιο αποτέλεσμα.

Αναζητούμε έναν Mid/Senior Digital Marketing Specialist, ο οποίος θα στελεχώσει το τμήμα marketing της εταιρείας μας.

Εάν σε ενδιαφέρει η θέση, θα χαρούμε να λάβουμε το βιογραφικό σου!

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα:

  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΑΤΕΙ/ΙΕΚ Marketing, Διοίκησης Επιχειρήσεων, Digital Marketing, ή συναφούς αντικειμένου
  • 1+ χρόνος εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση των social media networks (Facebook, Instagram, LinkedIn, κ.α)
  • Άριστη γνώση του Business Manager & των Google Ads
  • Επιθυμητή η εμπειρία σε email marketing platforms (Mailchimp, Sendinblue, κλπ)
  • Επιθυμητή η βασική γνώση On-page SEO
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Ευχέρεια γραπτού λόγου στα ελληνικά και τα αγγλικά
  • Ομαδικό πνεύμα και διάθεση για προσωπική εξέλιξη
  • Οργανωτικότητα

Αρμοδιότητες:

  • Υλοποίηση, παρακολούθηση & βελτιστοποίηση διαφημιστικών καμπανιών σε Facebook/Instagram Ads και Google Ads
  • Κειμενογραφία (copywriting) για τα ad copies
  • Επικοινωνία με πελάτη για αξιολόγηση ενεργειών & reporting σε τακτική βάση
  • Υλοποίηση onboarding για νέους πελάτες (tracking set up, προσβάσεις, κλπ)
  • Συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρείας για την επίτευξη του βέλτιστου αποτελέσματος

Θα εκτιμηθούν:

  • Google Certifications
  • Facebook Blueprint
  • Σεμινάρια/εκπαίδευση πάνω στον τομέα του Digital Marketing
  • Γνώση SEO Powersuite

Παροχές

  • Ευχάριστο, νεανικό και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Σταθερό ωράριο (10.00-18.00)
  • Ανταγωνιστικός μισθός
  • Ολοκαίνουρια γραφεία στο κέντρο της πόλης
  • Συνεχής εσωτερική εκπαίδευση
  • Δυνατότητα συμμετοχής σε εκπαιδευτικά σεμινάρια σχετικά με τον κλάδο
  • Προοπτική επαγγελματικής εξέλιξης