Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
11/4/2024

Digital Marketing Specialist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΡΜΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η TODAY GROUP A.E. που εδρεύει στην Ανατολική Θεσ/νίκη αναζητά για την περαιτέρω στελέχωση του τμήματος Marketing Digital Marketing Specialist. Κύριος ρόλος της συγκεκριμένης θέσης εργασίας θα είναι η διαχείριση του συνόλου των ψηφιακών εργαλείων/ μέσων της εταιρείας.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Σχεδιασμός, διαμόρφωση και υλοποίηση του συνόλου των ενεργειών ψηφιακού marketing.
  • Διαχείριση όλων των καναλιών και ψηφιακών μέσων (Facebook, TikTok, Instagram, AdWords, Linkedin, Instagram, Newsletters, Analytics κ.λπ.) και διατήρηση - αναβάθμιση της εταιρικής online παρουσίας.
  • Δημιουργία περιεχομένου (content creation).
  • Στοχοθεσία & δημιουργία reports για απόδοση μετρήσιμων στοιχείων απόδοσης/ απήχησης για όλες τις καμπάνιες.
  • Εντοπισμός νέων ψηφιακών τάσεων, αξιολόγηση & αξιοποίηση αναδυόμενων τεχνολογιών, βελτιστοποίηση δαπανών.
  • Προτάσεις για νέες, δημιουργικές στρατηγικές online ανάπτυξης brand και απήχησης.
  • Συνεργασία με inhouse graphic designer.
  • Επικοινωνία με εξωτερικούς συνεργάτες & διαχείριση projects τμήματος.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τίτλος σπουδών ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ με αντικείμενο ειδίκευσης Marketing/ Digital Marketing/ Διοίκησης Επιχειρήσεων ή συναφές πεδίο.
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον τριών (3) ετών σε ψηφιακό marketing – διαχείριση social media.
  • Άριστη γνώση social media & εργαλείων ανάλυσης ιστού (βλ. Google Analytics).
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας.
  • Δημιουργικό πνεύμα, άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Υπευθυνότητα, ικανότητα απόδοσης υπό συνθήκες πίεσης/ deadlines.

Παροχές

  • Σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • Πλήρης απασχόληση & ασφάλιση
  • Δυνατότητα εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.