Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/03/2024

Μάγειρες Β', Γ' και Πρακτική

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΝΈΟΣ ΜΑΡΜΑΡΑΣ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

Το 4* Poseidon Hotel Sea Resort είναι ένα all-inclusive παραθεριστικό θέρετρο που βρίσκεται κοντά στο Νέο Μαρμαρά, Χαλκιδικής. Η ομάδα μας λαμβάνει  σοβαρά υπόψη της την φιλοξενία και στοχεύει στην παροχή υψηλού επιπέδου υπηρεσιών, με έμφαση στην λεπτομέρεια. Αναζητούμε ταλαντούχους, δημιουργικούς, παθιασμένους με την δουλειά τους συνεργάτες, προκειμένου να συμπληρώσουμε την ομάδα μας.

Αναζητούμε για την καλοκαιρινή σαιζόν 2024

ΜΑΓΕΙΡΕΣ Β & Γ

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ

Ο ιδανικός/ή υποψήφιος/α θα συμμετέχει στην προετοιμασία του μενού σύμφωνα υπό τις κατευθύνσεις του Α Μάγειρα

Οι κύριες Αρμοδιότητες περιλαμβάνουν :
  • Προετοιμασία και εκτέλεση υψηλής ποιότητας και ποικιλομορφίας γευμάτων, τηρώντας τους κανόνες υγιεινής και ασφάλειας.
  • Διατήρηση οργανωμένου και καθαρού περιβάλλοντος εργασίας
  • Εξασφάλιση της ποιότητας, σωστής αποθήκευσης και ορθολογιστικής διαχείρισης φαγητών και λοιπών προμηθειών
  • Τήρηση των κανόνων Εσωτερικής Λειτουργίας, Υγιεινής και Ασφάλειας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση, ιδανικά σε 4* ή 5* ξενοδοχείο
  • Πτυχίο Μαγειρικής είναι επιθυμητό
  • Επαγγελματική και προσεγμένη εμφάνιση
  • Επαγγελματική συμπεριφορά, ομαδικότητα, επικοινωνία, ευγένεια, σεβασμός
  • Τήρηση ωραρίου και ευελιξία
  • Υπευθυνότητα, και προσαρμογή σε απαιτητικές και υψηλής πίεσης καταστάσεις

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει

  • Φιλικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας με σεβασμό στις ανάγκες των ανθρώπων της.
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών, ανάλογο των προσόντων
  • Δωρεάν διαμονή & πλήρης διατροφή
  • Δωρεάν παροχή wifi
  • Εποχική απασχόληση με δυνατότητα μακροχρόνιας συνεργασίας και εξέλιξης

* Όλες οι αιτήσεις θα αντιμετωπισθούν με απόλυτη εχεμύθεια
* Παρακαλούμε μαζί με το βιογραφικό να στείλετε πρόσφατη φωτογραφία
* Λόγω μεγάλου αριθμού βιογραφικών επικοινωνία θα γίνει μόνο με όσους θα επιλεγούν για συνέντευξη