Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
26/04/2024

Key Account Manager - Χονδρική πώληση προϊόντων τεχνολογίας

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΤΤΙΚΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Neural Gear Α.Ε. με έδρα την Λάρισα δραστηριοποιείται από το 1992 στη χονδρική πώληση.
Αντικείμενο μας ειναι η πώληση προϊόντων πληροφορικής & τεχνολογίας (HardWare) σε επαγγελματίες πληροφορικής σε όλη την Ελλάδα.

Αναζητούμε Key Account Manager με έδρα την Αττική για την ανάπτυξη, τη διαχείριση και τη διατήρηση στρατηγικών συνεργατών.

Αρμοδιότητες:
  • Εντοπισμός και προσέγγιση νέων στρατηγικών συνεργατών.
  • Ανάπτυξη στρατηγικών σχέσεων με τους κορυφαίους συνεργάτες μας.
  • Ανάλυση των δεδομένων αγοράς και ανταγωνισμού για την αναγνώριση νέων ευκαιριών ανάπτυξης.
  • Διαχείριση Ομάδας πωλήσεων που περιλαμβάνει την καθοδήγηση, την εκπαίδευση και την αξιολόγηση της ομάδας.
  • Συνεργασία με το εσωτερικό τμήμα πωλήσεων, μάρκετινγκ και παραγωγής.
  • Συχνά επαγγελματικά ταξίδια σε κοντινούς Νομούς με διανυκτέρευση.
  • Αναφορά των αποτελεσμάτων πωλήσεων σε τακτική βάση.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία στη διαχείριση key accounts ή σε αντίστοιχο ρόλο στον τομέα των πωλήσεων.
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης.
  • Δυναμισμός & ομαδικό πνεύμα συνεργασίας.
  • Δεξιότητες ανάλυσης της αγοράς.
  • Διοικητικές Δεξιότητες.
  • Εμπειρία στη χρήση εργαλείων ανάλυσης δεδομένων και λογισμικού σχεδιασμού είναι προτέρημα.
  • Δίπλωμα Β' Κατηγορίας.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.

Παροχές

  • Σταθερός μηνιαίος μισθός & bonus επίτευξης στόχων.
  • Δυνατότητα εξέλιξης μέσα σε μία δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία.
  • Άμεση καθημερινή επικοινωνία και υποστήριξη από Back office.
  • Εταιρικό Ι.Χ - Tablet - Η/Υ - Κινητό Τηλέφωνο.
  • Προ-πληρωμένα ταξιδιωτικά έξοδα.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.