Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
09/04/2024

Υπάλληλος Παραγωγής / Συσκευασίας

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΘΕΡΜΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Στο πλαίσιο συνεχούς ανάπτυξης, η Ελληνική εταιρεία φυσικών καλλυντικών Glow Era Natural Cosmetics, επιθυμεί να εντάξει στο δυναμικό της παρασκευαστή καλλυντικών , με έδρα την Ανατολική Θεσσαλονίκη (Θέρμη) για στελέχωση του τμήματος παραγωγής.Τα βασικά καθήκοντα του Υπαλλήλου Παραγωγής είναι η καθημερινή εκτέλεση των εργασιών συσκευασίας, η καταμέτρηση των προϊόντων παραγωγής και η καθαριότητα των χώρων και των μηχανημάτων. Ο Υπάλληλος Παραγωγής για το τμήμα των Αναμίξεων και Συσκευασίας θα είναι υπεύθυνος/η για την ορθή λειτουργία της παραγωγικής διαδικασίας και την επίτευξη των στόχων παραγωγής.

Αρμοδιότητες

  • Παρακολούθηση και εκτέλεση παραγωγικών διαδικασιών
  • Χειρισμός και επίβλεψη των μηχανών ανάμειξης / συσκευασίας
  • Διαχείριση πρώτων υλών και υλικών συσκευασίας
  • Βελτιστοποίηση της παραγωγικής διαδικασίας μέσα από διαρκείς βελτιώσεις της απόδοσης των μηχανών
  • Υποστήριξη και επίλυση τεχνικών προβλημάτων
  • Επικοινωνία και συνεργασία με άλλα τμήματα της εταιρείας
  • Τήρηση διαδικασιών καλής λειτουργίας των μηχανών παραγωγής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία σε μονάδες παραγωγής προϊόντων (γενικά).
  • Ευχάριστη, σοβαρή προσωπικότητα, οργανωτική, πρακτική, με αίσθηση ευθύνης και επαγγελματική αισθητική.
  • Δυνατότητα εργασίας στα πλαίσια μιας ομάδας.

Παροχές

  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον με ισορροπία εργασίας/κοινωνικής ζωής
  • Εξαιρετικές προοπτικές εξέλιξης
  • Εκπαίδευση
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές (αναλόγως προσόντων)
  • Παρέχεται πλήρης ασφαλιστική κάλυψη
  • Πενθήμερη, πλήρης απασχόληση.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.