Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/04/2019

Υπεύθυνος υποδοχής σε πολυτελείς βίλες (Αγγλικά & Ρωσικά)

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Συγκρότημα με ενοικιαζόμενες βίλες στη Σιθωνία Χαλκιδικής ζητά υποψήφιο/α για την καλοκαιρινή σεζόν 2019, για να αναλάβει την υποδοχή της ξενοδοχειακής μονάδας.

Αρμοδιότητες:

  • Υποδοχή των πελατών, ξενάγησή τους στις βίλες και στον περιβάλλοντα χώρο καθώς και ενημέρωση για την λειτουργικότητά της
  • Παροχή πληροφοριών στους πελάτες σχετικά με διασκέδαση, ενοικιάσεις, εκδρομές και άλλες δραστηριότητες στην ευρύτερη περιοχή
  • Προετοιμασία μικρογευμάτων (φρουτοσαλάτες, μεζέδες)
  • Καθημερινή επαφή με τους πελάτες για οποιαδήποτε εξυπηρέτηση τους με φιλικό και ευγενικό τρόπο
  • Ενημέρωση των πελατών για διάφορες δραστηριότητες και εκδηλώσεις του συγκροτήματος και συμμετοχή σε αυτές

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ευχάριστη προσωπικότητα με άριστη επικοινωνία και διαπροσωπικές δεξιότητες
  • Εμπειρία Εξυπηρέτησης Πελατών μέσα σε ένα πολυτελές περιβάλλον
  • Ομαδικότητα, εργατικότητα, υπευθυνότητα, ικανότητα αποτελεσματικής οργάνωσης εργασιών και διαχείρισης χρόνου
  • Διάθεση για προσφορά υπηρεσιών φιλοξενίας υψηλών προδιαγραφών
  • Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση και στην ικανοποίηση του πελάτη
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια, παρατηρητικότητα και μεθοδικότητα
  • Επαγγελματική εμφάνιση
  • Καλή γνώση της Αγγλικής και Ρώσικης
  • Επιθυμητό δίπλωμα οδήγησης και κατοχή ΙΧ

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αποδοχές
  • Εργασία σε ένα ευχάριστο, πολυτελές και οικογενειακό περιβάλλον
  • Διαμονή, διατροφή και ασφάλιση