Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/04/2018

IT Support Engineer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρεία Cretan Holidays S.A.,από τις πιο καταξιωμένες και καινοτόμες στην Ελλάδα, αναζητάει για την ενίσχυση του τμήματος ΙΤ κάτωθι θέση: IT Support Engineer.

Ως μέλος της ομάδας του IT θα έχετε τα ακόλουθα καθήκοντα:
• 1st level support για προβλήματα που ανακύπτουν σε hardware και software
• Συμβολή στην υλοποίηση των μηχανογραφικών λύσεων και υποδομών δικτύου, τηλεφωνικού κέντρου και του περιφερειακού εξοπλισμού
• Εφαρμογή της πολιτικής ασφαλείας πληροφοριακών συστημάτων και συμμετοχή στον έλεγχο για θέματα ασφαλούς χρήσης των εφαρμογών και του εταιρικού εξοπλισμού που χρησιμοποιούνται από τους τελικούς χρήστες
• Ενημέρωση του συστήματος, παρακολούθηση της λειτουργίας του και καταγραφή λανθασμένων ή πρόταση νέων διαδικασιών

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο στην πληροφορική ή σε αντίστοιχο κλάδο
• Τουλάχιστον 2 χρόνια εμπειρίας σε ανάλογη θέση
• Καλή γνώση και εμπειρία χρήσης MS SQL and Windows Server 2012
• Εμπειρία στη χρήση Microsoft Office 365 Business και Microsoft Windows 10
• Επιθυμητή η εμπειρία σε virtualization και cloud
• Επιθυμητή η εμπειρία στον τουριστικό κλάδο
• Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
• Καλή γνώση της γερμανικής γλώσσας θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα.

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Ευχάριστο και οργανωμένο περιβάλλον εργασίας
• Συνεχής εκπαίδευση και επιμόρφωση

Μετά τη συλλογή και την αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.