Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
3/4/2024

Υπάλληλος γραφείου - Τμήμα Logistics

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΒΙ.ΠΕ.Θ ΣΙΝΔΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ζητείται Υπάλληλος Γραφείου για το τμήμα Logistics-Γραφείο Κίνησης από εμπορική εταιρεία στη ΒΙ.ΠΕ. Σίνδου, η οποία δραστηριοποιείται στο χονδρικό εμπόριο σιτηρών και πρώτων υλών ζωοτροφής.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Παραγγελιοληψία - Τιμολόγηση
  • Επικοινωνία με προμηθευτές, διεκπεραίωση εισαγωγών-εξαγωγών, εύρεση μεταφορικών
  • Οργάνωση εβδομαδιαίων δρομολογίων
  • Έλεγχος παρακαταθηκών συνεργατών
  • Επικοινωνία με πελάτες για διευθέτηση εργασιών
  • Ολοκλήρωση εξωτερικών εργασιών εφόσον απαιτούνται

Κωδικός Θέσης για αποστολή βιογραφικού: TIM01

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος (ΑΕΙ/ΤΕΙ/Ι.Ε.Κ.)
  • Προϋπηρεσία 5 ετών σε αντίστοιχη θέση (Γραφείο κίνησης/ Logistics)
  • Γνώσεις Λογιστικής
  • Άριστη γνώση αγγλικών προφορική και γραπτή (η εταιρεία δραστηριοποιείται με εισαγωγές και εξαγωγές)
  • Προϋπηρεσία σε περιβάλλον ERP (κατά προτίμηση Soft One), Εμπορική διαχείριση
  • Ικανότητες οργανωτικές και επικοινωνιακές
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα, εργατικότητα

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών βάσει προσόντων και προϋπηρεσίας
  • Πλήρης Ασφάλιση
  • Δυνατότητες εξέλιξης βάσει προσόντων και εργατικότητας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.