Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
4/4/2024

Υπάλληλος Αποθήκης / Picker

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η γαλακτοβιομηχανία ΦΑΡΜΑ ΚΟΥΚΑΚΗ Α.Ε. στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξής της επιθυμεί να προσλάβει Aποθηκάριο / Picker στο Υποκατάστημα στη Ν. Ιωνία της Θεσσαλονίκης.

Σύντομο Προφίλ της Θέσης
  • Εκτέλεση των εργασιών, προκειμένου να επιτυγχάνονται οι στόχοι: (α) υψηλή παραγωγικότητα, (β) ευταξία – καθαριότητα, (γ) ακρίβεια αποθέματος δ) ασφαλής χρήση εξοπλισμού.
  • Πιστή εφαρμογή και συνεχής βελτίωση των πολιτικών και των διαδικασιών της επιχείρησης.
Βασικές Αρμοδιότητες
  • Προετοιμασία, συσκευασία και παλετοποίηση των παραγγελιών βάσει των διαδικασιών της εταιρείας (Picking & Packaging)
  • Διεκπεραίωση των παραλαβών, έλεγχος και διαχείριση των προϊόντων στην αποθήκη (ταξινόμηση και καταμέτρηση)
  • Χειρισμός scanner για την ορθή προετοιμασία παραγγελιών (picking) βάσει του καθημερινού προγράμματος διανομής
  • Φορτοεκφόρτωση οχημάτων
  • Διασφάλιση της καθαριότητας και της γενικής ευταξίας των χώρων εργασίας της αποθήκης
  • Εκτέλεση εργασιών απογραφής αποθέματος
  • Συμμόρφωση με τους κανόνες, τις πολιτικές, τις διαδικασίες και τις αξίες της επιχείρησης.
  • Εισήγηση προτάσεων βελτίωσης αναφορικά με τον τρόπο εργασίας και τη λειτουργία της αποθήκης
  • Αυστηρή εφαρμογή και τήρηση των κανόνων υγείας και ασφάλειας

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα & Δεξιότητες
  • Απολυτήριο Λυκείου
  • Βασικές γνώσεις Αγγλικών και χρήσης Η/Υ
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Αντίστοιχη προϋπηρεσία σε βιομηχανία θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Γνώσεις χειρισμού περονοφόρου θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Δίπλωμα χειρισμού ανυψωτικού οχήματος θα αποτελέσει ανταγωνιστικό πλεονέκτημα
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες με κυλιόμενα ρεπό σε 5νθημερη βάση
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα και επαγγελματισμός

Παροχές

Για την παραπάνω θέση προσφέρονται:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Σύμβαση αορίστου χρόνου
  • Χιλιομετρική αποζημίωση
  • Ισορροπία μεταξύ της προσωπικής και της εργασιακής ζωής
  • Πρόσθετη ιδιωτική ασφάλιση υγείας
  • Δυναμικό, σύγχρονο και ασφαλές εργασιακό περιβάλλον εργασίας
  • Διαρκής εκπαίδευση, επιμόρφωση και ευκαιρίες για επαγγελματική ανάπτυξη σε μία συνεχώς αναπτυσσόμενη Ελληνική εταιρεία

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.