Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/10/2021

Μηχανικός Πωλήσεων Συστημάτων Λίπανσης

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρία με 30ετή παρουσία στην εμπορία Ρουλεμάν και Βιομηχανικών Ειδών, στην περιοχή Μοναστηρίου, επιθυμεί να προσλάβει Μηχανικό Πωλήσεων Συστημάτων Λίπανσης.

Απασχόληση πλήρης.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Προώθηση Κεντρικών Συστημάτων και Προϊόντων Λίπανσης, και γενικότερα Ρουλεμάν και Βιομηχανικών Ειδών
  • Διάγνωση, σχεδίαση και εγκατάσταση Συστημάτων Λίπανσης
  • Ανάπτυξη και Διαχείριση υφιστάμενου πελατολογίου στη Βόρεια Ελλάδα
  • Αναζήτηση δυνητικών πελατών με σκοπό τη διεύρυνση του πελατολογίου
  • Διερεύνηση των αναγκών των πελατών και προσφορά τεχνικών λύσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Μηχανικού ΑΕΙ/ΤΕΙ (Μηχανολόγος Μηχανικός, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός, Μηχανικός Παραγωγής & Διοίκησης, Μηχανικός Αυτοματισμού
  • Άριστη γνώση Η/Υ
  • Άριστη γραπτή και προφορική επικοινωνία στα αγγλικά
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες και διάθεση για ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Κριτική και αναλυτική σκέψη
  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση ή θέση βιομηχανικής συντήρησης
  • 2η ξένη γλώσσα, επιπλέον των Αγγλικών (κατά προτίμηση Γερμανικά)

Παροχές

  • Εκπαίδευση
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Laptop
  • Κινητό τηλέφωνο